“Ja, Ozzy. Autobiografia”, Ozzy Osbourne

14.11.2010 
Kategoria: Telbit, Osbourne Ozzy, muzyka, #en, zwiastun, książka

“Ja, Ozzy. Autobiografia” (I Am Ozzy), Ozzy Osbourne, Wyd. Telbit (2010) :: Ozzy Osbourne @YT.

Długo wyczekiwana przez fanów rocka książka I Am Ozzy ukazała się w Wielkiej Brytanii niecały rok temu i została entuzjastycznie przyjęta - także przez krytyków. Niemal natychmiast po premierze w USA znalazła się na 2. miejscu listy bestsellerów literatury faktu “The New York Times” i trafiła na czołowe miejsca rankingów najpopularniejszych książek w Stanach. Autobiografia muzyka powstała we współpracy z cenionym dziennikarzem londyńskiego “The Times” - Chrisem Ayresem, czemu zawdzięcza niepowtarzalny styl oscylujący pomiędzy językiem potocznym rockmana a barwnym, literackim opisem.


Ozzy Osbourne @YT.

Ozzy bez cenzury opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o swoich muzycznych początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej, wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i ciężkich nałogach. Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz mnóstwo nieupublicznianych dotąd faktów, które bawią, gorszą lub szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym.

JA, OZZY. AUTOBIOGRAFIA
Ozzy Osbourne, Wydawnictwo Telbit

Nokaut.pl :: Allegro.pl

Od momentu premiery autobiografia Osbourne’a jest stale obecna w światowych mediach - od portali internetowych poprzez prasę po stacje radiowe i telewizyjne, nie tylko te o profilu muzycznym. Ozzy z powodzeniem promuje ją przy okazji trwającej właśnie dwuletniej trasy koncertowej związanej z jego najnowszym albumem Scream. Kwestią czasu jest powstanie filmu na podstawie biografii muzyka, w którym, według preferencji samego Ozzy’ego, główna rola powinna zostać powierzona Johnny’emu Deppowi. A co na to wszystko bohater książki? Wciąż się dziwi, jak po dziesięcioleciach ostrego życia na haju udało mu się dotrwać do chwili, w której może podzielić się z czytelnikami swoją rock’n'rollową autobiografią…


Ozzy Osbourne @YT (do oglądania tylko na stronie YT).


Ozzy Osbourne @YT.

(nw)

Linki:

:: Ozzy Osbourne
:: Ozzy Osbourne - Facebook
:: Ozzy Osbourne - Twitter
:: Ozzy Osbourne - Youtube VEVO
:: Książka: Ja, Ozzy. Autobiografia

:: Wydawnictwo Telbit

.

Komentarze

Dodaj komentarz: