“Szczątki”, Belinda Bauer

19.11.2010 
Kategoria: Bauer Belinda, #en, książka, Prószyński i S-ka, autor

“Szczątki” (Blacklands), Belinda Bauer, Wyd. Prószyński i S-ka (2010) :: Belinda Bauer i jej książka: @YT, YT

Dwunastoletni Steven Lamb kopie doły na terenie Parku Narodowego Exmoor. Szuka ciała. Dzień w dzień po szkole i w weekendy także. Chce przywrócić spokój duszy wujka, którego nie dane mu było poznać. Zmarły zniknął mając jedenaście lat. Przyjęto, że padł ofiarą seryjnego mordercy, Arnolda Avery’ego. Babka Stevena nie uwierzyła w śmierć syna, stale czeka na jego powrót, wbrew rozsądkowi, wbrew opinii rodziny. Steven pragnie ratować sytuację. A skoro w tym celu musi pokazać babce kości zamordowanego dziecka… cóż. Działa logicznie.

Pisze starannie przemyślany list do zamkniętego w więzieniu Arnolda Avery’ego. W ten sposób rozpoczyna się niebezpieczna gra w kotka i myszkę między zdesperowanym dzieckiem a znudzonym seryjnym mordercą…

Wyjątkowo udany debiut – to zarazem studium rozpadu rodzinnych więzi i trzymający w napięciu thrillerThe Bookseller

SZCZĄTKI
Belinda Bauer, Wyd. Prószyński i S-ka

Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Belinda Bauer – dziennikarka i wielokrotnie nagradzana scenarzystka, autorka powieści i opowiadań. Dorastała w Anglii i Afryce Płd., obecnie mieszka w Walii. „Szczątki” to jej debiutancka powieść uhonorowana w roku 2010 prestiżową nagrodą CWA Gold Dagger dla najlepszego kryminału – najstarszym literackim wyróżnieniem w Wielkiej Brytanii.

(nw)

Linki:

:: Belinda Bauer - Simon&Schuster
:: Fans of Belinda Bauer - facebook

:: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

.

Komentarze

Komentarze (1) do “Szczątki”, Belinda Bauer

  1. m :: 23.11.2010 , 01:03

    książka nie wciąga, może to kwestia tłumaczenia. zakończyłem w połowie, ponieważ miałem dosyć czytania o erotycznych przeżyciach mordercy dzieci. prawdopodobnie historia niczego by nie straciła bez tych opisów. może i pomysł dobry, ale prowadzenie akcji żadne. nuda.

Dodaj komentarz: