“Gangster”, Joaquin ‘Jack’ Garcia

11.02.2011 
Kategoria: Garcia Joaquin Jack, Levin Michael, recenzja, książka, Znak

“Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii” (Making Jack Falcone. An Undercover FBI Agent Takes Down a Mafia Family); Joaquin “Jack” Garcia, Michael Levin; Wydawnictwo Znak (2011) :: Bartosz Marzec z “Rzeczpospolitej” o książce @YT. Poniżej Joaquin ‘Jack’ Garcia w wywiadzie dla CBS @YT

Niezwykła wyprawa w świat prawdziwej nowojorskiej mafii - lektura obowiązkowa dla fanów Ojca chrzestnego i Rodziny Soprano.

- Prawdziwy gangster nie nosi ani portfela, ani karty kredytowej. Gdy płaci, odlicza pieniądze z grubego pliku banknotów obciągniętych gumką. Na wierzchu zawsze trzyma banknot studolarowy. Prawdziwy gangster lubi dobrze zjeść. Gdy wybiera się na obiad, wie, gdzie podają najlepsze linguine z sosem z małży i homara arrabiata. Nigdy nie zagląda do menu i wie, jak wywabić tłuste plamy z koszuli. Prawdziwy gangster przywiązuje wagę do swojego wyglądu. Gdy idzie na zakupy, kupuje najdroższe garnitury i buty. Potrafi wycenić diament i powiedzieć, ile wart jest twój zegarek. Tego wszystkiego musiał nauczyć się agent specjalny Joaquin Garcia, który - niczym bohaterowie Infiltracji czy Donnie Brasco - przeniknął do mafijnych struktur.

FBI nauczyło go jak mówi, je i zachowuje się chłopak z ferajny. Ta wiedza, w połączeniu z aktorskim talentem (i wielkim brzuchem!) Garci, uczyniły z niego prawdziwego mafioso, którego zdolności posłużyły do infiltracji rodziny Gambino. Jako Jack Falcone podjął się misji porównywalnej do tych, które znamy z kinowego ekranu. Ta historia jest jednak prawdziwa.

“GANGSTER”
Joaquin ‘Jack’ Garcia , Michael Levin


GDZIE KUPIĆ?
:: Wydawnictwo Znak
::: Selkar.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

Joaquin “Jack” Garcia - agent specjalny; pracował w FBI nieprzerwanie przez 26 lat. Uhonorowany licznymi wyróżnieniami, teraz na emeryturze. Swoją historię opowiedział w książce napisanej wspólnie z ghostwriterem Michaelem Levinem.

Michael Levin - amerykański ghostwriter, właściciel firmy BookGhost.com.

(nw)

Linki:

:: Joaquin “Jack” Garcia - facebook
:: Joaquin “Jack” Garcia - wikipedia
:: Wydawnictwo Znak

.

Komentarze

Komentarze (1) do “Gangster”, Joaquin ‘Jack’ Garcia

  1. Verner :: 09.03.2011 , 10:37

    Bardzo ciekawe filmiki, a książka jeszcze ciekawsza. Niesamowite jak ten agent przez cały ten czas nie popełnił najmniejszego błędu i oszukał największych mafiosów.

Dodaj komentarz: