“Mały Brat”, Cory Doctorow

21.02.2011 
Kategoria: #en, Doctorow Cory, zwiastun, Otwarte, książka, autor

“Mały Brat” (Little Brother); Cory Doctorow; Wydawnictwo Otwarte (2011) :: Cory Doctorow @YT. Poniżej zwiastun książki (Wyd. Otwarte), @YT.

Zamach bombowy w San Francisco wywraca spokojny świat Marcusa do góry nogami. Aresztowany wraz z grupą przyjaciół przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego trafia do tajnego więzienia. Gdy w końcu zostaje wypuszczony, odkrywa, że teraz żyje w państwie policyjnym, a każdy obywatel traktowany jest jak potencjalny terrorysta. Odtąd pragnie tylko jednego - zniszczyć DBW i odnaleźć zaginionego przyjaciela.

Mały Brat to porywająca powieść o walce z opresyjnym systemem w czasach virtual reality, cyberprzestrzeni i gier komputerowych. Wielokrotnie nagradzana (między innymi Nagrodą Campbella dla najlepszej powieści 2009 roku) i okrzyknięta fenomenem w Stanach Zjednoczonych. Po przeczytaniu tej książki dobrze się zastanowisz, zanim znowu naciśniesz “enter”.


Cory Doctorow @YT


Cory Doctorow @YT

“MAŁY BRAT”, Cory Doctorow

GDZIE KUPIĆ?
:: Wydawnictwo Otwarte
::: Selkar.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

Cory Doctorow (ur. 1971) - kanadyjski pisarz i dziennikarz. Zasłynął jako autor wizjonerskich powieści, poruszających tematykę egzystencji, tożsamości i praw człowieka w świecie pełnym nowoczesnych technologii. Laureat prestiżowych nagród literackich: dwukrotnie Campbella oraz kilkakrotnie Locusa. Niezwykła postać współczesnego rynku wydawniczego, wdrażająca oryginalne modele sprzedaży własnych książek. Wspiera organizację Creative Commons walczącą o elastyczne zasady prawa autorskiego.

(nw)

Linki:

:: Cory Doctorow
:: Cory Doctorow - wikipedia

:: Książka: Little Brother - download for free (en)
:: Książka: Little Brother - facebook
:: Książka: Little Brother - youtube
:: Książka: Little Brother - wikipedia

:: Wydawnictwo Otwarte

.

Komentarze

Komentarze (2) do “Mały Brat”, Cory Doctorow

  1. krzysztof :: 05.03.2011 , 09:26

    Do powyższej listy linków warto dodać ciekawy tekst tłumaczki Małego Brata o powieści i jej tłumaczeniu http://www.uzus.pl/recenzja-tlumacza-maly-brat-cory-doctorow

  2. Lulla1986 :: 15.04.2011 , 10:15

    Książka rewelacja! Jej największa zaleta to, moim zdaniem, bardzo aktualna tematyka. Mam nadzieję, że jacyś hipsterzy, których zachęci technologia, albo dzieciaki, które sięgną po “Małego Brata” dla wciągajacej akcji, po przeczytaniu zastanowią się chwilę. Nad tym, o czym pisze Doctorow tez na swoim blogu- nad zagadnieniem wolności osobistej.

Dodaj komentarz: