“Jezus z Nazaretu. Część II”, Benedykt XVI

10.03.2011 
Kategoria: Benedykt XVI, Jedność, #en, zwiastun, książka

“Jezus z Nazaretu. Część II. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania”; Joseph Ratzinger – Benedykt XVI; Wyd. Jedność (2011) :: Zwiastun książki Jesus of Nazareth II @YT.

“Mogę wreszcie oddać w ręce czytelników drugą część mojej książki o Jezusie z Nazaretu. (…) W przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukaza-nie „postaci i orędzia Jezusa”. Może trzeba było w tej książce umieścić te dwa słowa – postać i orędzie – jako jej podtytuł i w ten sposób wskazać na istotny jej cel. Z odrobiną przesady można by powiedzieć, że chciałem znaleźć rzeczywistego Jezusa (…).

W drugiej części zadanie to było jeszcze trudniejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia z życia Jezusa. Usiłowałem trzymać się z dala od kontrowersji dotyczących licznych możliwych kwestii szczegółowych i rozważać jedynie istotne słowa i czyny Jezusa (…).


Prezentacja książki, @YT

Jeśli, rzecz jasna, pozostają jak zawsze jakieś szczegóły dyskusyjne, to jednak mam nadzieję, że dane mi było zbliżyć się do postaci naszego Pana w sposób, który może dopomóc wszystkim tym czytelnikom, którzy pragną spotkać Jezusa i mu uwierzyć.” Joseph Ratzinger – Benedykt XVI (z Przedmowy)

“JEZUS Z NAZARETU. CZĘŚĆ II”, Benedykt XVI

GDZIE KUPIĆ?
:: Wydawnictwo Jedność
::: Gloria24.pl
::: Tolle.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

(nw)

Linki:

:: Wydawnictwo Jedność

.

Komentarze

Dodaj komentarz: