“Detektyw Murdoch. Pod gwiazdami Smoka”, Maureen Jennings

14.03.2011 
Kategoria: Jennings Maureen, Oficynka, film, #en, spotkanie, zwiastun, książka

“Detektyw Murdoch. Pod gwiazdami Smoka” (Under the Dragon’s Tail); Maureen Jennings; Wyd. Oficynka (2011) :: Biblioteka Oliwska - premiera książki @YT.

Przed detektywem Murdochem kolejne śledztwo. Latem 1895 roku w zapuszczonym mieszkaniu znaleziono zwłoki Dolly Merishaw. Początkowo Wiliam Murdoch podejrzewa nieszczęśliwy wypadek. Jednak nowy koroner, piękna Julia Ogden, dowodzi, że kobieta została zamordowana. Murdoch odkrywa, że stara Dolly była akuszerką i dyskretnie pomagała wielu kobietom pozbyć się ich kłopotu. Co wiedziała Dolly i komu mogło zależeć na jej śmierci?


Zwiastun serialu Murdoch Mysteries @YT.

Pod gwiazdami Smoka to druga z serii siedmiu książek o kanadyjskim detektywie, ukazujących wiernie realia Toronto z końca XIX wieku. Obdarzony dużą wiedzą i intuicją detektyw Murdoch jest niezwykle oddany swej pracy i wykorzystuje w niej najnowsze zdobycze kryminalistyki. Ten nieśmiały, samotny i doświadczony przez los miłośnik jazdy na rowerze musi się wykazywać stanowczością i odwagą, kiedy śledztwa prowadzą go w najmroczniejsze zakamarki ludzkich dusz, skrytych pod pozorem konwenansów. Pasjonująca lektura dla każdego miłośnika kryminałów!

“Detektyw Murdoch. Pod gwiazdami Smoka”, Maureen Jennings

GDZIE KUPIĆ?
:: Wydawnictwo Oficynka
::: Selkar.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

Maureen Jennings - pisarka, psycholożka i terapeutka. Urodziła się w Birmingham, ale od dłuższego czasu mieszka i pracuje w Kanadzie. Od 1997 roku publikuje powieści o detektywie Murdochu, które zyskały międzynarodową sławę, są tłumaczone na wiele języków i ekranizowane. Opublikowała również kryminalną serię o Christine Morris oraz wiele innych książek, w tym również niebeletrystycznych. Jej pasją jest oprowadzanie miłośników Murdocha po Toronto w strojach z epoki

(nw)

Linki:

:: Maureen Jennings
:: Murdoch Mysteries - serial
:: Detektyw Murdoch - serial (wikipedia)
:: Wydawnictwo Oficynka

.

Komentarze

Dodaj komentarz: