“Cudowny chłopiec”, David Sheff

23.03.2011 
Kategoria: Sheff David, Media Rodzina, #en, wywiad, autor

“Cudowny chłopiec. Historia życia z uzależnieniem narkotykowym syna” (Beautiful boy: a father’s journey through his son’s addiction); David Sheff; Wydawnictwo Media Rodzina (2011) :: David Sheff @YT.

Tę historię autor dedykuje wszystkim ludziom, którzy poświęcają się idei walki z uzależnieniami i zrozumienia ich istoty - w ośrodkach rehabilitacyjnych, klinikach, instytutach badawczych, ośrodkach readaptacyjnych i stowarzyszeniach abstynenckich, organizacjach zajmujących się szerzeniem wiedzy na temat narkomanii i wielu innych placówkach; a także wszystkim realizującym program Dwunastu Kroków na niezliczonych spotkaniach wspólnot.


David Sheff i Nic Sheff @YT

Zanim Nic Sheff uzależnił się od krystalicznej amfetaminy, był wspaniałym chłopakiem, wesołym, dowcipnym, wybitnie uzdolnionym uczniem, sportowcem grającym w szkolnej reprezentacji i największym autorytetem dla mlodszego rodzeństwa. Kiedy wpadł w nałóg, stał się cieniem dawnego siebie, wstrząsanym tikiem nerwowym notorycznym kłamcą, który zdolny był okraść swojego ośmioletniego brata i wybrać życie na ulicy.


David Sheff, Nic Sheff Talk About Drugs and Family
@YT.

David Sheff szuka pierwszych oznak ostrzegających o uzależnieniu, opisuje mechanizm wyparcia świadomości, że Nic jest narkomanem, telefony o trzeciej w nocy (czy to dzwoni Nic? czy policja? lekarz dyżurny oddziału intensywnej terapii?), kolejne terapie odwykowe. Jego ciągły niepokój o Nica staje się jego własnym uzależnieniem; za graniczącą z obsesją troskę o syna i życie w nieustannym stresie musi zapłacić bardzo wysoką cenę. Jednocześnie jako rasowy dziennikarz David Sheff sprawdza wszystkie możliwości leczenia, jakie mogłyby ocalic życie.

“CUDOWNY CHŁOPIEC”, David Sheff

GDZIE KUPIĆ?
:: Wydawnictwo Media Rodzina
::: Selkar.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

(nw)

Linki:

:: David Sheff
:: David Sheff - wikipedia

:: Wydawnictwo Media Rodzina

.

Komentarze

Dodaj komentarz: