“Dzienniki rowerowe”, David Byrne

5.05.2011 
Kategoria: #en, Byrne David, zwiastun, W.A.B., książka, autor

“Dzienniki rowerowe” (Bicycle Diaries); David Byrne; Wyd. W.A.B. (2011) :: Zwiastun książki @YT. David Byrne: Live on Two Wheels @YT.

Lider grupy rockowej Talking Heads od 30 lat nie rozstaje się z rowerem, a obecny model przewozi z kontynentu na kontynent w walizce. Szybko docenił korzyści, jakie daje patrzenie na świat z wysokości rowerowego siodełka. Rower stał się częścią jego życia, eskapady na dwóch kółkach są dla niego źródłem twórczej inspiracji. Uwagi Byrne’a o architekturze i rozwiązaniach urbanistycznych sąsiadują z relacjami z koncertów, zapisami rozmów oraz obserwacjami codziennego życia mieszkańców Berlina, Stambułu, Buenos Aires, Manili, Sydney, Londynu, San Francisco, Nowego Jorku i innych miasta amerykańskich.

Davida Byrne’a ciekawi wszystko: zwykli ludzie i artyści, kultura i krajobrazy, architektura i historia. Przemierzył niemal cały świat, przejechał tysiące kilometrów. Ta książka zachęca do wskoczenia na rower, ale nie tylko: jest zachętą do bardziej wnikliwego spojrzenia na życie, do otwarcia się na bodźce i myśli, z których istnienia czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy.

DZIENNIKI ROWEROWE, David Byrne

GDZIE KUPIĆ?
::: Wyd. W.A.B.
::: Selkar.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

David Byrne (ur. 1952) - muzyk, reżyser, fotograf i designer pochodzenia szkockiego. Współzałożyciel zespołu Talking Heads, autor albumów solowych i uczestnik wielu innych projektów muzycznych, jak również producent muzyczny i założyciel wytwórni płytowej Luaka Bop. Laureat Oscara, Złotego Globu i nagrody Grammy za muzykę do filmu Ostatni cesarz Bernarda Bertolucciego. Opublikował kilka książek, m.in. Strange Ritual (1995), Your Action World (1998), Envisioning Emotional Epistemological Information (2003) czy Arboretum (2006). Za swój debiut reżyserski Prawdziwe historie (1986) został nominowany do wyróżnienia Independent Spirit. Prawa do Dzienników rowerowych kupili wydawcy m.in. z Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Brazylii i Rosji.

(nw)

Linki:

:: David Byrne
:: Bicycle Diaries
:: Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze

Dodaj komentarz: