“Sekretny język kwiatów”, Vanessa Diffenbaugh

19.05.2011 
Kategoria: #it, Diffenbaugh Vanessa, #en, zwiastun, książka, Świat Książki, autor

“Sekretny język kwiatów” (The Language of Flowers); Vanessa Diffenbaugh; Wyd. Świat Książki (2011) :: Vanessa Diffenbaugh @YT. O kwiatach mówią: Jarosław Kret, Tomasz Jachimek, Hubert Podgórski i Marta Gessler @YT. Także poniżej zwiastun książki Il Linguaggio Segreto dei Fiori (Garzanti Italia) @YT

Jak nauczyć się porozumienia i miłości? Victoria spędziła młodość w rodzinach zastępczych i domach dziecka. Aspołeczna. Porywcza. Małomówna. Bezczelna – oto, co zapisywano w raportach. Ale jest bardzo wrażliwa i kocha kwiaty. Nieufna, porozumiewa się z otoczeniem za pomocą języka roślin. Poznała go dzięki Elisabeth, jednej ze swych przybranych matek. Nieprzystosowana i zła na cały świat, napotkanym ludziom najchętniej dawałaby bukiet nagietków, oznaczający żal, lub osty, sygnalizujące mizantropię.

Osiemnastoletnia Victoria zaczyna teraz dorosłe życie. Chce być florystką i dostaje pracę w kwiaciarni, gdzie przygotowuje bukiety o specjalnym znaczeniu, pomagające klientom w wyrażaniu wielu dobrych uczuć. Sama jednak nie chce o nich słyszeć, nie wierzy w nie, nie rozumie. Gdy spotyka Granta, który również zna język kwiatów w dziewczynie rozkwitają wcześniej nieznane uczucia.

Sekretny język kwiatów jest pasjonującą opowieścią o odkrywaniu prawdziwych sensów, znaczeń i intencji, odbieranych inaczej przez każdego z nas. I o tym wspólnym, najintymniejszym obszarze porozumiewania się, możliwym, gdy w grę wchodzi to jedno jedyne, najpiękniejsze uczucie.

SEKRETNY JĘZYK KWIATÓW
Vanessa Diffenbaugh


GDZIE KUPIĆ?
::: Wyd. Świat Książki
::: Selkar.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

Vanessa Diffenbauch podarowała nam prawdziwy skarb: bukiet z paproci (szczerość), mimozy (wrażliwość), dzięgiela (inspiracja), portulaki (wyznanie miłości) i dzwonów irlandzkich (szczęście).

(nw)

Linki:

:: Vanessa Diffenbaugh - facebook (profil prywatny)
:: Vanessa Diffenbaugh - facebook (Random House)

:: Sekretny język kwiatów - blog (Świat Książki)
:: Sekretny język kwiatów - facebook (Świat Książki)

:: Il Linguaggio Segreto dei Fiori (Garzanti Italia)
:: Il Linguaggio Segreto dei Fiori - facebook (Garzanti Italia)
:: The Language of Flowers (Picador Australia)
:: The Language of Flowers - facebook (Picador Australia)
:: The Language of Flowers (Random House)

:: Wydawnictwo Świat Książki

Komentarze

Komentarze (1) do “Sekretny język kwiatów”, Vanessa Diffenbaugh

  1. Annek :: 24.05.2011 , 10:26

    świetna książka o miłości. Dzięki niej odkryłam miłość do kwiatów:) Gorąco polecam!

Dodaj komentarz: