“Gaumardżos”, Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller

1.06.2011 
Kategoria: Meller Marcin, Dziewit-Meller Anna, zwiastun, Świat Książki, książka, autor

“Gaumardżos. Opowieści z Gruzji”; Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller; Wyd. Świat Książki (2011) :: O książce mówią m.in. Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller oraz Dorota Wellman, Radek Polak, Katarzyna Pakosińska i Wojciech Górecki @YT.

Pełna smaków, zapachów, wyjątkowej muzyki, iście bajkowych krajobrazów, niezwykłych i życzliwych ludzi, niezliczonych anegdot towarzyskich. W tą niezwykłą podróż zabierają nas autorzy Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller. Opowiadają jak podróżowali od gór po morskie wybrzeża, biesiadowali podczas tradycyjnych uczt, rozmawiali o radościach i kłopotach… Opowiadają o tym skąd w Gruzinach głęboko zakorzeniona duma? Jak radzą sobie kobiety w świecie macho? Na czym polega tamtejszy nienachalny stosunek do punktualności?

W publikacji czytelnik znajdzie informacje, dotyczące odwiedzonych miast i regionów Gruzji (Andżara, Tibilisi), muzyki, kultury i mentalności charakterystycznej dla poszczególnych obszarów państwa. Autorzy opowiedzą także o słynnym gruzińskim święcie - Kvirikoba - oraz o niezwykłej przygodzie Katarzyny Pakosińskiej…

GAUMARDŻOS, Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller

GDZIE KUPIĆ?
::: Wyd. Świat Książki
::: Selkar.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

Anna Dziewit-Meller, ur. 1981, dziennikarka i reporterka. Autorka (razem z Agnieszką Drotkiewicz) książek Głośniej! Rozmowy z pisarkami, oraz Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami. Swoje teksty publikowała m.in. w „Polityce”, „Wysokich Obcasach” i „Lampie”. W programie Dzień Dobry TVN i radiu ChilliZet poleca dobre książki. W zespole Andy gra na gitarze i śpiewa.

Marcin Meller, historyk z wykształcenia. Od 1991 do 2003 reporter „Polityki”, jako jej wysłannik po raz pierwszy trafił do Gruzji; opisywał konflikty w Iranie, Czeczenii, byłej Jugosławii i w Afryce. Prowadził pierwszy polski reality show „Agent”, prowdził program „Dzień dobry TVN”. Obecnie redaktor naczelny „Playboya’, gospodarz „Drugiego Śniadania Mistrzów” w TVN24 i „Melliny” w Radiu ROXY.

(nw)

Linki:

:: Anna Dziewit-Meller - blog
:: Anna Dziewit-Meller - facebook
:: Marcin Meller - facebook
:: Marcin Meller - wikipedia

:: Gaumardżos
:: Gaumardżos - youtube
:: Gaumardżos - facebook

:: Wydawnictwo Świat Książki

Komentarze

Dodaj komentarz: