“Formuły retoryczne”: Andrzej Stasiuk - o historii, która staje się geografią

17.06.2011 
Kategoria: Formuły retoryczne, Stasiuk Andrzej, patronat, spotkanie

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Warszawa, 2 czerwca 2011 :: W trzecim z serii spotkań pt. Formuły retoryczne udział wziął Andrzej Stasiuk. Temat spotkania „O literaturze oraz o historii, która staje się geografią”. Spotkanie odbyło się 2 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. Wprowadzenie do spotkania: Jarosław Klejnocki - dyrektor Muzeum Literatury.

“Formuły retoryczne” to cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Spotkania odbywają się co miesiąc - każdorazowo dyskusje rozpoczynają się do określonej tezy, której prawdziwość dowodzi zaproszony gość. Do udziału w kolejnych spotkaniach zaproszono czołowych polskich prozaików różnych pokoleń. Spotkania nawiązują do popularnych, organizowanych przez BBC oraz media anglosaskie, spotkań z pisarzami z serii ‘story tellers’. W spotkaniu udział weźmie tzw. trybunał retoryczny, złożony z trójki młodych ludzi, który będzie zadawał pytania gościowi oraz prowadził z nim polemikę.

W rozmowie z pisarzem udział wzięli: Maciej Abramowski, Aleksander Kozielski i Magdalena Stańczuk. W drugiej części spotkania oddaliśmy głos publiczności. Rozmawialiśmy o podróżach, książkach oraz literackich inspiracjach. Padały pytania dotyczące Wschodu oraz dziedzictwa pozostawionego przez komunizm, rozmawialiśmy o odmiennym sposobie doświadczania przestrzeni w różnych częściach Europy.

Linki:

:: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
:: “Formuły retoryczne”

Komentarze

Dodaj komentarz: