“Człowiek w białym kombinezonie”, Ben Collins

20.06.2011 
Kategoria: Collins Ben, Insignis, książka, autor

“Człowiek w białym kombinezonie. Stig. Le Mans i moje życie na wysokich obrotach” (The Man in the White Suit: The Stig, Le Mans, the Fast Lane and Me); Ben Collins; Wyd. Insignis (2011) :: @YT, YT.

Odkąd w 2003 roku Czarny Stig zniknął za burtą lotniskowca HMS „Invincible”, 350 milionom widzów Top Gear na całym świecie nie dawało spokoju jedno pytanie: kim jest Człowiek w Białym Kombinezonie? Przez siedem lat dzielił pokój z bielizną Jeremy’ego Clarksona, pracą doktorską Jamesa Maya oraz lakierem do włosów Richarda Hammonda. Jego podobizna widnieje na milionach przeróżnych gadżetów… w tym na dość osobliwych czekoladowych pisankach. Przejechał tor Dunsfold szybciej niż Nigel Mansell, Lewis Hamilton i Jenson Button. Na legendarnym torze programu Top Gear uczył wyścigowej jazdy setki gwiazd, w tym Toma Cruise’a i Lionela Richiego, a także niewidomego weterana brytyjskiej armii.

Na torach Daytona, Sebring, Le Mans i Bathurst ścigał się koło w koło z elitą kierowców wyścigowych. W skonfiskowanym handlarzowi narkotyków Mitsubishi Evo stanął do walki z czołgiem „Trojan” i wozem bojowym „Jackal”. W Vauxhallu Monaro stawił czoła Chloe – tańczącej wojowniczce ninja.

Na torze Lydden Hill ścigał się z przegubowcami za kierownicą piętrowego autobusu. W Astonie Martinie DBS pędził po wirażach wokół jeziora Garda. Jako pełnoprawny członek sił zbrojnych, weekendy spędzał na wysadzaniu przeróżnych rzeczy w powietrze. A to dopiero początek… Teraz, po raz pierwszy, Człowiek w Białym Kombinezonie zdejmuje swój kostium. Nazywa się Ben Collins. A oto jego zapierająca dech w piersiach opowieść…

CZŁOWIEK W BIAŁYM KOMBINEZONIE, Ben Collins

GDZIE KUPIĆ?
::: Wydawnictwo Insignis
::: Selkar.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

Ben Collins urodził się w 1975 r. w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Gdy na drodze jego kariery jako pilota myśliwskiego stanęła negatywna opinia okulisty, Ben przerzucił się na samochody. Odnosił zwycięstwa w każdej kategorii wyścigowej, od Formuły Trzeciej, aż po GT oraz prototypy Le Mans. Zdobył również tytuł mistrzowski w serii European ASCAR. Kiedy brak funduszy zahamował jego karierę kierowcy wyścigowego, Ben wstąpił do brytyjskiej Armii Rezerwowej. Pracował też jako kaskader w Hollywood. Jego szaloną, a przy tym niezwykle precyzyjną jazdę możemy podziwiać m.in. w filmach z Bondem: w Quantum of Solace i Casino Royale. W 2003 roku został czwartym, anonimowym prezenterem programu Top Gear, znanym jako Stig. Trenował gwiazdy, organizował samochodowe pościgi i testował setki bezcennych aut. Po ośmiu latach i 13 sezonach programu, jego alter ego rozpoznawane jest przez miliony widzów na całym świecie. Ben mieszka obecnie na wsi w zachodniej Anglii wraz z żoną Georgie i trójką dzieci.

(nw)

Linki:

:: Ben Collins
:: Ben Collins - twitter
:: Ben Collins - facebook
:: Ben Collins - wikipedia

:: Wydawnictwo Insignis

Komentarze

Dodaj komentarz: