“Córka rabina”, Reva Mann

13.01.2011 
Kategoria: Mann Reva, Cyklady, #en, książka, autor

“Córka rabina. O seksie, narkotykach i ortodoksyjnych Żydach opowieść prawdziwa” (The Rabbi’s Daughter), Reva Mann, Wyd. Cyklady (2010) :: Reva Mann @YT.

Wstrząsające, szokująco szczere wyznania kobiety, która postanowiła odnaleźć własną drogę. Córka rabina to bardzo osobista historia kobiety szukającej miłości, usiłującej pojednać się ze swoją żydowską wiarą i samą sobą. Reva Mann okazała się paskudnym dzieckiem, zakałą porządnej rodziny. Jej dziadek był naczelnym rabinem Izraela, ojciec cieszył się opinią szacownego rabina w Londynie. Tymczasem Reva buntuje się przeciwko przyzwoitemu wychowaniu i wszystkiemu, co wyniosła z domu. Aby żyć po swojemu, zrywa z rodziną i jej tradycjami, popadając w całkowitą skrajność - rzuca się w wir narkotyków i seksualnej swobody. Kilka lat później przychodzi opamiętanie, Reva wstępuje do szkoły dla pobożnych kobiet w Jerozolimie. Chce zapomnieć o błędach młodości i zacząć nowe życie. Wychodzi za mąż za ortodoksyjnego Żyda, zostaje przykładną żoną i matką gromadki dzieci.

W swoich zdumiewająco szczerych wspomnieniach Reva odsłania nam zamknięty świat skrajnie ortodoksyjnego żydostwa. Opisuje, jak swatka raiła jej kolejnych kandydatów i jak wyglądały aranżowane randki ze studentami Talmudu. Bez cienia zażenowania opowiada o rytuałach związanych z małżeństwem, o swojej nocy poślubnej, kodzie zachowań seksualnych i partnerskich obowiązkach.

CÓRKA RABINA, Reva Mann, Wydawnictwo Cyklady

GDZIE KUPIĆ?
:: Wydawnictwo Cyklady
::: Selkar.pl
::: Nokaut.pl
::: Allegro.pl

(nw)

Linki:

:: Reva Mann
:: Reva Mann - writehelpnow.com
:: Reva Mann - blog
:: Reva Mann - blog (wordpress.com)
:: Reva Mann - facebook
:: Reva Mann - youtube
:: Reva Mann - twitter

:: Wydawnictwo Cyklady

.

Komentarze

Dodaj komentarz: