“Planeta według Kreta”, Jarosław Kret

7.09.2011 
Kategoria: PWN, Kret Jarosław, zwiastun, wywiad, książka, autor

“Planeta według Kreta”, Jarosław Kret, Wydawnictwo PWN (2011) :: Jarosła Kret w Klubie Podróżnika @YT oraz zwiastun książki @YT.

Jarosław Kret w swojej najnowszej książce zabiera czytelników do miejsc szczególnie mu bliskich. Niezwykle barwnie i emocjonalnie opowiada o swoich podróżach, zagląda do tętniących życiem knajpek, sklepików, wyjaśnia osobliwe zwyczaje, a przede wszystkim pisze o ciekawych ludziach, których spotkał. W kolejnych rozdziałach jak w kalejdoskopie zmieniają się barwne obrazy: Ziemia Święta, Tunezja, Egipt, Argentyna, Syria, Mauritius…

Jarosław Kret w swojej działalności reporterskiej i dziennikarskiej przemierzył niemal cały świat! Od lat łączy pracę i życiową pasję. Ma w sobie potrzebę ciągłego odkrywania świata. Był w miejscach bliskich i popularnych, jak Alpy czy Wenecja, ale też bardzo odległych i egzotycznych, jak Malediwy lub Madagaskar. Chętnie dzieli się wrażeniami ze swoich wypraw.

Kocham podróże. Wszędzie spotykam fantastycznych ludzi, z niektórymi przyjaźnię się już od lat. Czasem to misjonarz, czasem lokalny sprzedawca pamiątek, hotelarz lub archeolog, a nawet szaman. Lubię ludzi, rozmawiam z nimi, poznaję ich zwyczaje, wierzenia i codzienne życie. Ciągle smakuję świat. Są w nim magia, inspiracja, niesamowite emocje… Zapraszam w podróż do moich ulubionych miejsc. Niektóre sami widzieliście, inne to kompletna egzotyka. Zobaczcie je moimi oczami. – Jarosław Kret

“PLANETA WEDŁUG KRETA”, Jarosław Kret

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo PWN
Szukaj też na: Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Jarosław Kret. Dziennikarz telewizyjny, popularny prezenter „Pogody” w TVP1, prowadzący autorskie cykle telewizyjne: Klub Podróżników, Planeta według Kreta, Podróże z Barometrem. Były redaktor i fotoreporter w pierwszym składzie redakcyjnym tworzącym polską edycję magazynu National Geographic. Autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych, a także fotoreportaży o tematyce „światopoznawczej”. Należy do prestiżowego Explorers Club i Rady Fundacji WWF Polska. Autor kilku albumów fotograficznych oraz książek podróżniczych.

(nw)

Linki:

:: Jarosław Kret - facebook
:: Jarosław Kret - youtube
:: Wydawnictwo PWN

Komentarze

Dodaj komentarz: