“Niezłomny”, Laura Hillenbrand

12.10.2011 
Kategoria: Hillenbrand Laura, #en, książka, Znak

“Niezłomny. Prawdziwa historia człowieka, który nigdy się nie poddał” (Unbroken: A World War II Story), Laura Hillenbrand, Wyd. (2011) :: Małgorzata Szejnert o książce “Niezłomny” oraz o postaci Louisa Zamperiniego @YT.

Gdziekolwiek spojrzał, widział tylko wodę. Wokoło sunęły leniwe rekiny, ocierając się grzbietami o tratwę. Czekały. - Tak rozpoczyna się historia Louisa Zamperiniego, która porwała miliony czytelników na całym świecie. Pokazała, że każdy z nas może być niezłomny. Odyseja Louisa Zamperiniego to dowód na to, że można wyjść cało z każdej opresji.


Niezłomny, Laura Hillenbrand @YT

Chłopak znikąd, który dzięki uporowi i determinacji wywalczył sobie miejsce w drużynie olimpijskiej. Zestrzelony nad Pacyfikiem przez 47 dni dryfował na oceanie, broniąc się zarówno przed kulami wroga, jak i szczękami wygłodniałych rekinów. Wyszedł zwycięsko ze starcia z psychopatycznym komendantem. Zdobył miłość kobiety, która była poza zasięgiem jego możliwości. A gdy było trzeba, potrafił pokonać nawet samego siebie.


Louis S. Zamperini - Unbroken by author Laura Hillenbrand @YT

Louis Zamperini - człowiek taki jak każdy z nas. Bohater, który nigdy się nie poddał.

“NIEZŁOMNY”, Laura Hillenbrand

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Znak
Szukaj też na: Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

(nw)

Linki:

:: Laura Hillenbrand
:: Laura Hillenbrand - facebook
:: Laura Hillenbrand - wikipedia

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Komentarze (4) do “Niezłomny”, Laura Hillenbrand

 1. junior08 :: 21.11.2011 , 19:11

  Dzieje Zamperiniego to fascynująca historia, wspaniale pokazuje siłę walki i ducha człowieka, który potrafi wszystko przezwyciężyć.

 2. Czytajka :: 22.11.2011 , 21:49

  Świetna i zdecydowanie warta swojej ceny. Opasłe tomiszcze, pięknie wydane i doskonale napisane! Historia życia nie byle kogo, ale człowieka, którego dotrwanie do wieku podeszłego wydaje się być jedynie dziwnym zbiegiem okoliczności lub olbrzymim szczęściem. Louis Zamperini, sportowiec olimpijski w lekkoatletyce, pilot wojskowego samolotu w czasie II Wojny Światowej, jeniec wojenny aż wreszcie rozbitek dryfujący na tratwie przez fale oceanu otoczony przez wygłodniałe rekiny… Wszystko wydaje się nieprawdopodobne, ot, zwykła fikcja literacka, tymczasem główny bohater na prawdę przeżył to wszystko o czym czytamy… To nadaje książce jeszcze większego uroku! Polecam!

 3. Ewelina :: 25.11.2011 , 11:22

  Jestem pod ogromnym wrażeniem książki. Jest świetnie napisana, osoba Zamperiniego - głównego bohatera - została umieszczona w szerokim kontekście, przez co pochłaniając kolejne etapy życia ekssportowca i jeńca wojennego, dowiadujemy się, jaka była sytuacja polityczna na świecie, co działo się z bliskimi bohatera, poznajemy szczegóły, wzruszające szczegóły, nadające smak całej historii. A potem można wejść na stronę internetową “Niezłomnego” i go nawet posłuchać :) Serdecznie polecam, bo jak nic - warto!

 4. Ania :: 25.11.2011 , 23:09

  Dawno nie czytałam tak dobrej książki. W trakcie czytania musiałam sobie po prostu uzmysławiać, że to się stało na prawdę. Brak wody pitnej, jedzenia. Louis strzygł swoich oprawców, którzy się nad nim znęcali, aby otrzymać kulkę z ryżu.
  Ryż po wojnie stał się dla Amerykańskich weteranów symbolem ich męki, na ziemi nieprzyjaciela.

  Polecam!

Dodaj komentarz: