“Graffiti w Polsce 1940-2010″, Tomasz Sikorski, Marcin Rutkiewicz

12.11.2011 
Kategoria: Rutkiewicz Marcin, Sikorski Tomasz, Carta Blanca, książka, autor

“Graffiti w Polsce 1940-2010″, Tomasz Sikorski, Marcin Rutkiewicz, Wyd. Carta Blanca (2011) :: Tomasz Sikorski i Marcin Rutkiewicz @YT, YT.

Kolejny po nagrodzonym Polskim street arcie album prezentujący jeden z najpopularniejszych obecnie nurtów sztuki. Ta unikatowa, obszerna, przekrojowa publikacja prezentuje historię graffiti w Polsce, od konspiracyjnych haseł malowanych na murach w czasie II wojny światowej, przez gwałtowny rozwój związany z aktywnością artystyczną i polityczną w latach 80., aż po twórczość pierwszej dekady XXI w.

Album przedstawia prace i sylwetki najważniejszych i najciekawszych polskich twórców nurtu balansującego między spontaniczną, często nielegalną obecnością w przestrzeni publicznej, a działalnością prowadzoną z dużym rozmachem pod patronatem szacownych muzeów czy galerii sztuki.

“GRAFFITI W POLSCE 1940-2010″
Tomasz Sikorski, Marcin Rutkiewicz


GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Carta Blanca
Szukaj też na: Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Tomasz Sikorski dr hab., profesor w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W latach 80. wykładał w uczelniach artystycznych w USA. Jeden z pionierów polskiego graffiti artystycznego. Autor blisko 100. wystaw i pokazów indywidualnych.

Marcin Rutkiewicz współautor (wraz z Elżbietą Dymną) albumów zdjęć Polski outdoor i Polski street art, prezes Fundacji Sztuki Zewnętrznej. Kurator wystaw i pokazów street artu m. in. w CSW Zamek Ujazdowski, twórca galerii „Projekt 40/40“.

(nw)

Linki:

:: Tomasz Sikorski
:: Marcin Rutkiewicz - Fundacja Sztuki Zewnętrznej
:: Marcin Rutkiewicz - facebook
:: Graffiti w Polsce

:: Wydawnictwo Carta Blanca

Komentarze

Komentarze (1) do “Graffiti w Polsce 1940-2010″, Tomasz Sikorski, Marcin Rutkiewicz

  1. x :: 12.11.2011 , 14:39

    mistrze kreacji samych siebie.

Dodaj komentarz: