“Bóg, kasa i rock’n'roll”, Szymon Hołownia, Marcin Prokop

13.11.2011 
Kategoria: Prokop Marcin, Hołownia Szymon, książka, Znak, autor

“Bóg, kasa i rock’n'roll”, Szymon Hołownia, Marcin Prokop, Znak (2011) :: Szymon Hołownia i Marcin Prokop @YT.

Hołownia i Prokop w elektryzującej rozmowie. Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów. Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą - to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji. - Marcin Prokop: “Prowadząc rozmowy składające się na tę książkę, robimy po prostu to samo co taksówkarz wiozący pasażera na lotnisko, fryzjer zakręcający klientce loki, babcie gderające w kolejce do laryngologa czy kumple spotykający się po robocie przy piwie. Przedstawiamy nasz punkt widzenia. Dyskutujemy. Spieramy się. Mówimy, co nam się wydaje. Wywalamy na stół to, co nam prywatnie w duszy gra. Tyle, że zamiast o najnowszym serialu, biuście Dody czy bieżącym kursie franka szwajcarskiego częściej gadamy o rzeczach, które mimo wszystko wydają nam się ważniejsze.”

- Szymon Hołownia: “Po tej książce boję się bardziej niż kiedykolwiek, że stosowną lekcję kontemplacji dadzą mi kiedyś aniołowie. Ja będę chciał toczyć z nimi teologiczne dysputy, oni - pogrążeni w słuchaniu Morrisseya - zacytują mi trzydziesty drugi rozdział Mądrości Syracha: „Przemów, starcze, tobie to bowiem przystoi, jednak z dokładnym wyczuciem, abyś nie przeszkadzał muzyce. A kiedy jej słuchają, nie rozwódź się mową ani nie okazuj swej mądrości w niestosownym czasie!”

“BÓG, KASA I ROCK’N'ROLL”
Szymon Hołownia, Marcin Prokop


GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Znak
Szukaj też na: Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta, dyrektor programowy kanału Religia.tv, współpracuje z telewizją TVN, felietonista „Newsweek Polska”. Dwukrotny laureat nagrody „Grand Press” - w kategorii wywiadu za rozmowę ks. prof. Jerzym Szymikiem Niebo dla gołębi (2006) oraz w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego za wywiad z etykiem i filozofem dr Kazimierzem Szałatą Pamięta Pan Hioba?(2007). Trzykrotnie nominowany do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. ks. bpa Jana Chrapka, otrzymał ją w 2007 roku za „nowatorski sposób prezentowania i komentowania spraw religijnych: atrakcyjny, a przy tym głęboki, otwarty na nowe prądy umysłowe i wrażliwość młodego pokolenia”. Jest także laureatem wielu innych nagród i wyróżnień. Znany jako prowadzący programy Mam talent, Między sklepami oraz Ludzie na walizkach. Autor książek Kościół dla średnio zaawansowanych, Tabletki z krzyżykiem oraz Ludzie na walizkach.

Marcin Prokop - dziennikarz, redaktor naczelny czasopisma „Stuff”, w TVN prowadzi programy Mam talent!, Dzień dobry TVN oraz Milion w minutę. Wcześniej prezenter MTV Polska i TVP2, juror trzeciej edycji Idola, redaktor naczelny „Filmu” oraz „Machiny”. Autor cyklu Radia Zet Duży wywiad.

(nw)

Linki:

:: Szymon Hołownia - religia.tv
:: Szymon Hołownia - newsweek.pl
:: Szymon Hołownia - facebook
:: Szymon Hołownia - wikipedia
:: Marcin Prokop - facebook
:: Marcin Prokop - wikipedia

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Komentarze (1) do “Bóg, kasa i rock’n'roll”, Szymon Hołownia, Marcin Prokop

  1. Hanna :: 27.12.2011 , 14:24

    Jeżeli komuś odpowiada dowcip i styl obydwu panów to powinien zainteresować się również ich wspólnie wydaną książką. Okazuje się, że można dyskutować na temat wiary bez wzajemnego obrażania się, a nawet momentami zabawnie i z dystansem. Bardzo polecam tą książkę.

Dodaj komentarz: