“Animacja komputerowa”, Rick Parent

14.11.2011 
Kategoria: Parent Rick, PWN, recenzja, książka

“Animacja komputerowa. Algorytmy i techniki” (Computer animation: algorithms and techniques), Rick Parent, Wyd. Naukowe PWN (2011) :: Łukasz Bukowiecki (ekspert filmu Avatar) opowiada o pierwszym na polskim rynku podręczniku do animacji komputerowej @YT.

Pierwszy na polskim rynku podręcznik kierowany do animatorów. Stanowi wprowadzenie do kluczowych pojęć animacji, w tym syntezy obrazów, przekształceń i reprezentacji położenia. Książka zawiera: najnowsze osiągnięcia techniki animacji obejmujące animację płynów, postaci ludzkich i miękkich części ciała, algorytmy wysokopoziomowe, w tym hierarchiczne modelowanie kinematyki, symulację ruchu brył sztywnych, układy cząsteczek, funkcje energii, wykrywanie kolizji i reakcje na nie, algorytmy i techniki odtwarzania zjawisk przyrodniczych i modelowania oraz animowania postaci.

Zaawansowane techniki programistyczne wyjaśnione są za pomocą szczegółowo opisanych przykładów oraz podana jest ich implementacja w języku C. Książka kierowana jest do animatorów, programistów gier komputerowych, studentów i absolwentów specjalności związanych z multimediami, zarówno na uczelniach technicznych jak i akademiach sztuk pięknych.

“ANIMACJA KOMPUTEROWA”,
Rick Parent


GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Naukowe PWN
Szukaj też na: Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

(nw)

Linki:

:: Rick Parent
:: Wydawnictwo Naukowe PWN

Komentarze

Dodaj komentarz: