“Przepisy z mojego ogrodu”, Anna Applebaum-Sikorska, Danielle Crittenden

15.11.2011 
Kategoria: Crittenden Danielle, Applebaum-Sikorska Anna, książka, Literackie, autor

“Przepisy z mojego ogrodu”, Anna Applebaum-Sikorska, Danielle Crittenden, Wydawnictwo Literackie (2011) :: Anna Applebaum-Sikorska @Vimeo.

Anna Applebaum-Sikorska, pisarka, felietonistka “The Washington Post”, laureatka Nagrody Pulitzera zamieszkała wraz z mężem, Radosławem Sikorskim, w XIX-wiecznym dworku w Chobielinie. Tu uprawia swój warzywny ogród i gotuje nie tylko dla rodziny, ale także dla przyjaciół i znamienitych gości z zagranicy.


Anne Applebaum-Sikorska: Kulinarny powrót do przeszłości / © TVP SA @YT


Wywiad z Anne Applebaum-Sikorską / © TVP SA @YT

Wraz z przyjaciółką, Danielle Crittenden, postanowiła napisać książkę o polskiej kuchni. Z finezją i fantazją uzupełniła tradycyjne potrawy o nowe składniki, czerpiąc to, co najlepsze z kuchni świata. Kulinarny powrót do przeszłości połączony z nowatorskim i twórczym spojrzeniem sprawił, że polskie dania zyskały na smaku, a także na lekkości.

“PRZEPISY Z MOJEGO OGRODU”
Anna Applebaum-Sikorska, Danielle Crittenden


GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Literackie
Szukaj też na: Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Anna Applebaum-Sikorska – wybitna amerykańska pisarka i publicystka, felietonistka “The Washington Post” oraz “Slate”. Była warszawska korespondentka “The Economist” i zastępczyni redaktora naczelnego londyńskiego tygodnika “The Spectator”. Ukończyła Uniwersytet Yale; była stypendystką programu Marshalla w London School of Economics i St Antony’s College w Oksfordzie. Za swoją pierwszą książkę Między Wschodem a Zachodem otrzymała w 1996 roku nagrodę im. Adolpha Bentincka, a za Gułag w 2004 roku Nagrodę Pulitzera. Jest żoną Radosława Sikorskiego; mają dwóch synów – Aleksandra i Tadeusza.

Danielle Crittenden (1963) – amrykańska dziennikarka i pisarka, autorka popularnego blogu i stała współpracowniczka waszyngtońskiego “The National Post”; żona Davida Fruma – znanego amerykańskiego dziennikarza oraz autora przemówień Georga W. Busha.

(nw)

Linki:

:: Anne Applebaum
:: Anne Applebaum - twitter
:: Anna Applebaum-Sikorska - tvn/video
:: Anne Applebaum - wikipedia

:: Danielle Crittenden
:: Danielle Crittenden - twitter
:: Danielle Crittenden - wikipedia

:: Wydawnictwo Literackie

Komentarze

Dodaj komentarz: