“Syn Hamasu”, Mosab Hassan Yousef

30.11.2011 
Kategoria: Hassan Yousef Mosab, Brackin Ron, Aetos, #en, książka, autor

“Syn Hamasu” (Son of Hamas), Mosab Hassan Yousef, Ron Brackin, Wyd. Aetos (2011) :: Mosab Hassan Yousef @Vimeo.

Wstrząsająca relacja odsłaniająca kulisy terroru, intrygę tajnych służb i heroiczny wybór niezwykłego człowieka. Musab Hasan Yousuf już od najmłodszych lat od środka obserwował działalność Hamasu. Jako najstarszy syn Sheika Hasana Yousufa – założyciela Hamasu i jego najbardziej szanowanego lidera – młody Musab asystował ojcu w aktywności politycznej i przygotowywał się do pójścia w jego ślady. Uczestniczył w spotkaniach z przywódcami blisko­wschod­nimi znanymi na całym świecie z wiadomości telewizyjnych. Cieszył się zaufaniem kierownictwa Hamasu i brał udział w intifadzie. Jednak od pewnego momentu historia Musaba potoczyła się w niespodziewanym kierunku.


Mosab Hassan Yousef, Son of Hamas @YT

Na stronach tej książki autor ujawnia zdarzenia i powiązania, które do tej pory znane były tylko w wąskim kręgu wtajemniczonych. Przestawia sensacyjne informacje na temat swojej prawdziwej roli. Syn Hamasu niemal natychmiast po premierze trafił na listę bestsellerów „New York Times”, a niezwykła historia Musaba była relacjonowana przez stacje telewizyjne i gazety na całym świecie.

“SYN HAMASU”, Mosab Hassan Yousef, Ron Brackin

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Aetos
Szukaj też na: Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Skapiec.pl :: Allegro.pl

Musab Hasan Yousuf jest synem szajcha Hasana Jusufa, jednego z siedmiu założycieli Hamasu – organizacji terrorystycznej odpowiedzialnej za liczne zamachy samobójcze i ataki wymierzone w Izrael. Pomimo ścisłych związków z kierownictwem Hamasu Musab zgodził się na współpracę z Izraelczykami, aby ocalić życie tysięcy niewinnych ludzi. Kilkuletnie poszukiwania duchowe doprowadziły go do radykalnego zrewidowania poglądów, porzucenia islamu i wyznania wiary w Jezusa Chrystusa.

Ron Brackin od wielu lat przemierza Bliski Wschód jako dziennikarz śledczy. Był w Betlejem, Ram Allah i Gazie, a także w Jerozolimie podczas Intifady Al-Aksa. Po obaleniu reżimu w Iraku relacjonował wydarzenia z Bagdadu, a w ostatnich latach pracował również w południowym Sudanie i Darfurze, gdzie zajmował się problemem rebeliantów i uchodźców. Publikuje artykuły i felietony w wielu gazetach, między innymi w „USA Today” i „The Washington Times”.

(nw)

Linki:

:: Syn Hamasu
:: Son of Hamas
:: Mosab Hassan Yousef - blog
:: Mosab Hassan Yousef - facebook
:: Mosab Hassan Yousef - wikipedia
:: Ron Brackin
:: Ron Brackin - blog
:: Ron Brackin - twitter
:: Ron Brackin - facebook

:: Marnotrawny syn Hamasu, Filip Gańczak - newsweek.pl

:: Wydawnictwo Aetos

Komentarze

Dodaj komentarz: