“Lalki w ogniu”, Paulina Wilk

21.12.2011 
Kategoria: Wilk Paulina, aktualizacja, Carta Blanca, książka

“Lalki w ogniu. Opowieści z Indii”, Paulina Wilk, Wyd. Carta Blanca (2011) :: Prezentacja książki @YT. Poniżej: Rozmowa z Pauliną Wilk @YT (nowe video).

W swej reporterskiej książce Lalki w ogniu dziennikarka „Rzeczpospolitej” i podróżniczka Paulina Wilk daje czytelnikom zaskakujący obraz Indii. Z jednej strony medialny symbol azjatyckiego boomu, indyjski tygrys, zdumiewa gospodarczym potencjałem i uwodzi egzotycznym urokiem. Z drugiej to społeczeństwo wciąż podzielone na panów i służących, rządzone przez skrywane namiętności i tysiącletnie przesądy. Kraj, w którym politycy są posłuszni astrologom, geniusze chodzą bez butów, a miliony dziewczynek znikają bez wieści.


‘To nie jest łatwy kraj dla kobiet’ - rozmowa z Pauliną Wilk (Merlin.pl) @YT.

W Lalkach w ogniu te dwa światy przenikają się. Autorka zagląda Hindusom do garnków, łóżek i serc. Wyjaśnia, jak załatwia się sprawy najbardziej przyziemne i najintymniejsze. Gdzie myją się miliony ludzi, którzy nie mają łazienek. Jak pójść na randkę w kraju, w którym za przedmałżeńską miłość grozi śmierć. Czym nakarmić gości, by nie wywołać wojny religijnej.

Książka dzięki sugestywnemu stylowi Pauliny Wilk zapiera dech swą obrazowością i magią. Równocześnie dla wszystkich, którzy wybierają się eksplorować ten egzotyczny kraj, stanie się nieocenionym przewodnikiem po meandrach tej fascynującej kultury.

“LALKI W OGNIU”, Paulina Wilk

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Carta Blanca
Szukaj też na: Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Skapiec.pl :: Allegro.pl

(nw)

Linki:

:: Paulina Wilk
:: Paulina Wilk - blog
:: Paulina Wilk - blog
:: Lalki w ogniu - facebook

:: Wydawnictwo Carta Blanca

Komentarze

Dodaj komentarz: