“Maximum City. Bombaj”, Suketu Mehta

23.12.2011 
Kategoria: Namas, Mehta Suketu, #en, książka, autor

“Maximum City. Bombaj” (Maximum City: Bombay Lost and Found), Suketu Mehta, Wydawnictwo Namas (2011) :: Suketu Mehta @YT.

Suketu Mehta odkrywa przed nami Bombaj – swoje rodzinne miasto, do którego sam pragnie wrócić, by na nowo podjąć przerwane dorastanie. Od slamsów, nocnych barów, dzielnic czerwonych latarni, przez luksusowe apartamenty gwiazd Bollywood i gabinety polityków, po sale medytacyjne dźinijskich mnichów – kreśli poruszające portrety rzeczywistych bohaterów, których życie toczy się w ekstremum ludzkiego doświadczenia. Porywająca podróż w głąb tętniącej życiem metropolii będąca metaforą współczesnego człowieka i jego życia w tłumie.

“MAXIMUM CITY. BOMBAJ”, Suketu Mehta

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Namas
Szukaj też na: Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Skapiec.pl :: Allegro.pl


Suketu Mehta @YT.

Suketu Mehta (1963) pisarz mieszkający na stałe w Nowym Jorku. Urodził się w Kalkucie, dorastał w Bombaju, skąd w 1977 roku przeniósł się z rodziną do Nowego Jorku. Publikuje między innymi w „New York Times Magazine”, „National Geographic”, „Granta”, „Harpers Magazine” i „Time”. Wykłada dziennikarstwo na Uniwersytecie Nowojorskim. Jest współautorem scenariusza filmu „Mission Kashmir” oraz „New York, I Love You”. Laureat Whiting Writers’ Award, O. Henry Prize, Fellowship of the New York Foundation of Arts oraz Guggenheim Fellowship, zdobywca Kiriyama Prize oraz finalista Pulitzera.

(nw)

Linki:

:: Suketu Mehta
:: Suketu Mehta - wikipedia
:: Maximum City: Bombay Lost and Found - wikipedia

:: Wydawnictwo Namas

Komentarze

Dodaj komentarz: