“Przez Madagaskar na rowerach”, Paweł Opaska, Magdalena Opaska

14.02.2012 
Kategoria: Fabryka Inspiracji, Opaska Magdalena, Opaska Paweł, Feeria, autor

“Przez Madagaskar na rowerach”, Paweł Opaska, Magdalena Opaska, Wydawnictwo Feeria (2011) :: Paweł Opaska i Magdalena Opaska (Nitkiewicz) w “Fabryce Inspiracji”, Opole, 15.04.2011 @YT.

– Jedziecie na TEN Madagaskar? – z niedowierzaniem dopytywali nasi znajomi, gdy poinformowaliśmy ich o swoich zamiarach. – Podróż dookoła świata na rowerach wam nie wystarczyła? Kto raz zaznał prawdziwego życia w siodełku wie, że nawet stukrotne objechanie świata nie zaspokoi głodu podróży – bo przecież we włóczędze nie chodzi o bicie rekordów czy wypełnianie statystyk, ale o to, by nieustanie gonić za horyzontem. Tak, brakowało nam drogi. Tak, postanowiliśmy pojechać na TEN Madagaskar. Bogato ilustrowana fotografiami relacja z rowerowej podróży po Madagaskarze autorów bestsellerów Przez świat na rowerach.

“Przez świat na rowerach w dwa lata. Rok II: z Chin przez Peru do Europy”, Paweł Opaska, Magdalena Nitkiewicz, Wydawnictwo Feeria (2011) :: Nie pamiętam, kiedy dokładnie zdaliśmy sobie z tego sprawę. Wiem, że nastąpiło to jednego z tych dni, gdy byliśmy sami na drodze, mieliśmy przed sobą otwartą przestrzeń, a wiatr trochę ucichł, pozwalając pozbierać myśli. A z tych wynikło, że wielka część naszej wycieczki była pogonią za uciekającym czasem. Dotrzeć do miasta przed zmierzchem, opuścić kraj przed upływem ważności wizy, zdążyć przed zimą. Właśnie wtedy zrozumieliśmy, że ten pośpiech nie ma sensu, upływających godzin i dni i tak nie dogonimy. Lepiej zwolnić. Wszystko przemija, nowe nie zawsze przynosi lepsze. Carpe diem…

“Przez świat na rowerach w dwa lata. Rok I: z Polski przez Iran do Tybetu”, Paweł Opaska, Magdalena Nitkiewicz, Wydawnictwo Feeria (2010) :: Książka dowodząca że można wybrać się w podróż rowerową dookoła świata, nie mając pojęcia o wymianie dętki. O tym, jak można przejechać Chiny, nie potrafiąc posługiwać się pałeczkami. O tym, jak przeżyć mrozy Altiplano z jedną parą skarpetek i zepsutym namiotem. Książka podróżnicza, w której nie znajdziecie sformułowań „sens życia” czy „poszukiwanie siebie”, za to na pewno wiele razy zaśmiejecie się podczas lektury. Wesołej podróży!

“PRZEZ MADAGASKAR NA ROWERACH”
Paweł Opaska; Magdalena Opaska


GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Feeria
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Paweł Opaska (1976) - sympatyczny, niezwykle otwarty, z błyskiem w oku, nie wygląda na 33 lata, które ma w metryce – tak napisała Gazeta Wrocławska (nie mam pojęcia skąd ta informacja o błysku, skoro z autorką tych słów rozmawiałem tylko telefonicznie…). Z wykształcenia ekonomista, z konieczności tymczasowy operator mikrofalówek. Za realizacją marzeń przez ponad pięć lat na zarobkowej emigracji. Nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu, nosi go po świecie, to St. Petersburg, to Bliski Wschód. Trochę pisze, trochę fotografuje, ale przede wszystkim… planuje kolejne wyprawy.

Magdalena Opaska (Nitkiewicz) (1977) - biolog, botanik. Podobnie jak Beata Pawlikowska blondynka, tak samo ciekawa świata. Dla marzeń zrezygnowała z kariery, nie żałuje. Zwiedziła Europę, Bliski Wschód, kawałek Rosji. Przed opisywaną podróżą nigdy wcześniej nie jeździła rowerem, teraz niczym innym nie pojedzie. Silna, zdeterminowana, nie boi się wyzwań.

(nw)

Linki:

:: “Lemury i baobaby” - blog
:: Wydawnictwo Feeria

Komentarze

Dodaj komentarz: