“Syn złodziejki”, Grażyna Bąkiewicz

20.02.2012 
Kategoria: Bąkiewicz Grażyna, Literatura, książka, autor

“Syn złodziejki”, Grażyna Bąkiewicz, Wyd. Literatura (2012) :: Grażyna Bąkiewicz - spotkanie prowadzi Łukasz Głowacki, Łódź, 19.02.2012 @YT.

Akcja książki dzieje się w Łodzi. Bohaterem jest chłopiec przenoszony z jednego sierocińca do drugiego, od jednych opiekunów do drugich. Chłopak od czasu do czasu widuje swoją matkę. Kocha ją a jednocześnie nienawidzi za swoje tułactwo. Powoli odkrywa powiązania matki z łódzkim światem przestępczym, odkrywa, że matka go chroni. Powieść wielowątkowa, znakomite portrety psychologiczne dziecka, dorosłych uwikłanych w sieć konsekwencji własnych decyzji.


Grażyna Bąkiewicz @YT

“SYN ZŁODZIEJKI”, Grażyna Bąkiewicz

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Literatura
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Grażyna Bąkiewicz. Łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum. Laureatka I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży O, melba! uznana została Książką Roku 2002. W 2003 r. O, melba! znalazła się w katalogu Instytutu Adama Mickiewicza „Nowe książki z Polski” przygotowanym na targi książki w Bolonii. Jej Stan podgorączkowy i Będę u Klary były nominowane do nagrody IBBY. Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka Muchy w butelce nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.

(nw)

Linki:

:: Grażyna Bąkiewicz
:: Grażyna Bąkiewicz - facebook
:: Grażyna Bąkiewicz - wikipedia

:: Wydawnictwo Literatura

Komentarze

Dodaj komentarz: