“Fryderyk Chopin. Listy”

1.03.2012 
Kategoria: NIFC, audiobook, książka

“Fryderyk Chopin. Listy”, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (2011) :: Listy Chopina - reportaż @YT.

Fryderyk Chopin. Listy to publikacja Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, która zawiera wybór listów wielkiego kompozytora i jest zapowiedzią wydawnictwa obejmującego całą jego korespondencję. Niezwykle cenny suplement książki stanowi płyta zawierająca opublikowane listy w interpretacji Zbigniewa Zamachowskiego. Nagranie kompletnej istniejącej korespondencji Chopina trwało ponad rok (marzec 2010 - czerwiec 2011) i, co warto podkreślić, jest pierwszą taką dokumentacją w historii. Przesłuchanie całego materiału zajmuje ok. 18 godzin.


Promocja książki Fryderyk Chopin. Listy @YT

Wydawnictwo zawiera 16 listów Fryderyka Chopina, które pochodzą z różnych okresów życia kompozytora – począwszy od pierwszych listów napisanych w Szafarni do rodziców aż po ostatni list adresowany do Tytusa Woyciechowskiego. Listy czyta Zbigniew Zamachowski. Wydawnictwo wzbogacone jest pięknymi rysunkami znanego ilustratora Józefa Wilkonia, całość wstępem opatrzył Ernest Bryll. Nagrań Listów dokonano w studiu Polskiego Radia.

“Jakie piękne listy pisał Chopin. W tym stuleciu, gdy powstały najpiękniejsze listy w polskiej epistolografii, Fryderyk zalicza się do najlepszych. Moim zdaniem, równy jest Słowackiemu, Krasińskiemu, Norwidowi.” (…) — Ernest Bryll

“FRYDERYK CHOPIN. Listy”

GDZIE KUPIĆ? - Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Komentarze

Dodaj komentarz: