“Julian Assange”, Carsten Görig, Kathrin Nord

6.03.2012 
Kategoria: Nord Kathrin, Görig Carsten, Buchmann, #en, wywiad, książka

“Julian Assange. Człowiek, który rozpętał WikiLeaks” (Julian Assange: Der Mann, der die Welt verändert), Carsten Görig, Kathrin Nord, Wyd. Buchmann (2012) :: Julian Assange, rozmawia Chris Anderson (TED, 2010) @YT.

Od czasu jego pierwszych publikacji na portalu WikiLeaks (2006) świat nie jest już taki sam. Jedni widzą w Assange’u Robina Hooda cyberprzestrzeni, inni zaś nawołują do pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej. Firmy internetowe odmawiają mu udostępniania serwerów, banki blokują jego konta, jego platforma internetowa WikiLeaks jest nieustannym celem ataków, a on sam – oskarżony przez Szwecję o przestępstwa seksualne – odwołuje się do Brytyjskiego Sądu Najwyższego. Naprawiacz świata, czy zdrajca? WikiLeaks miało jasny cel: ujawniać tajne dokumenty, analizować je i komentować, aby patrzeć władzy na ręce i odkrywać jej sekrety.

Odsłaniając zakulisowe twarze polityków i ujawniając nieoficjalne informacje, Assange pokazał prawdziwe mechanizmy władzy, zasiał nieufność wśród rzesz wyborców i rozpętał rewolucję w świecie świadomości społecznej. W 2007 roku WikiLeaks dysponowało ponad milionem tajnych dokumentów. Wszystkie, po zweryfikowaniu, zostały przekazane do publikacji czołowym gazetom, w tym 250 tysięcy dokumentów amerykańskiej dyplomacji, również te dotyczące bezpieczeństwa międzynarodowego.

“JULIAN ASSANGE”, Carsten Görig, Kathrin Nord

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Buchmann
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Julian Assange - wikipedia
:: WikiLeaks
:: WikiLeaks - wikipedia

:: Wydawnictwo Buchmann

Komentarze

Dodaj komentarz: