“Gustaw i ja”, Magdalena Zawadzka

8.03.2012 
Kategoria: Zawadzka Magdalena, Autograf, Marginesy, wywiad, autor

“Gustaw i ja”, Magdalena Zawadzka, Wydawnictwo Marginesy :: Magdalena Zawadzka: “Autograf” - rozmowa Anny Drozd (Bankier.pl) i Agaty Cupriak (Merlin.pl) @YT.

Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek. Poznają się w Teatrze Dramatycznym na próbie sztuki Życie jest snem. Ona – najmłodsza w zespole, on – gigant sceny i filmu. Zakochują się w sobie bez pamięci. Po sławne uszy Gucieńka i zawsze ciekawie nastawione Magusi. Życie układa im się jak sen. Romantycznie, czasem komicznie, a czasem dramatycznie i sensacyjnie, ale zawsze ze szczęśliwym zakończeniem. Gustaw Holoubek – wielki aktor i skromny człowiek. Jego Gustaw-Konrad w Dziadach wymknął się spod kontroli władzy i skończył Marcem ‘68. Urodził się, by wygłosić Wielką Improwizację. A potem odegrać setki innych przejmujących teatralnych i filmowych ról. Był reżyserem i dyrektorem teatrów, pedagogiem, prezesem SPATiF-u, posłem i senatorem. Kim prywatnie? – któż mógłby wiedzieć lepiej niż żona.

“GUSTAW I JA”, Magdalena Zawadzka, Wyd. Marginesy (2011)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwo Marginesy
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Magdalena Zawadzka – zanim poznała Gustawa, znała ją cała Polska. Zadziorną Baśkę z Pana Wołodyjowskiego pokochali wszyscy: okładki kolorowych magazynów, krytycy i widzowie. Oklaskiwana na deskach teatrów, estradach i srebrnych ekranach, w Polsce i za granicą. Tak jak Gustaw aktorstwu oddała pół życia i całe serce. Mocniej kochające tylko Gustawa. I syna, któremu dedykuje tę opowieść życia.

(nw)

Linki:

:: Magdalena Zawadzka - wikipedia
:: Gustaw Holoubek - wikipedia

:: Wydawnictwo Marginesy

Komentarze

Dodaj komentarz: