“Kantor od kuchni”, Krzysztof Miklaszewski

9.03.2012 
Kategoria: Miklaszewski Krzysztof, PIW, wywiad, książka, autor

“Kantor od kuchni”, Krzysztof Miklaszewski, Wydawnictwo PIW :: Krzysztof Miklaszewski @YT.

Decyzja o drugim wydaniu Kantora od kuchni dziwić nie powinna. To naturalna konsekwencja sukcesu książki Krzysztofa Miklaszewskiego bliskiego współpracownika Tadeusza Kantora i dokumentalisty jego twórczości. Unikatowa pozycja, poprawiona i uzupełniona o dziesięć nowych miniatur, a ukazująca się w dwudziestą rocznicę śmierci wielkiego artysty. - „Miklaszewski jest nie tylko kolekcjonerem afer i śmieszności genialnego artysty. Jego książka to także intelektualny pamiętnik podróży po fascynującym świecie, jakże innym od ponurej peerelowszczyzny”. - Tadeusz Nyczek, Przekrój.

„Książka Kantor od kuchni to wydarzenie na księgarskim i teatralnym rynku. To uzwyczajnienie i uczłowieczenie genialnego artysty”. - Janusz R. Kowalczyk, Rzeczpospolita.

„Do portretu choleryka i dyktatora Miklaszewski dodał nowy rys: bojownika o artystyczną wolność. Pokazał prawdziwy charakter słynnych awantur, które Kantor wszczynał na każdym kroku”. - Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza.

„Nigdy nawet nie pomyślałam, że o Kantorze można pisać w takiej formie. To nie zarzut, ale szczere radosne zdziwienie. I myślę, że tylko nieliczni mają prawo tak pisać o Kantorze. Na przykład Krzysztof Miklaszewski…” - Agnieszka Marszałek, Didaskalia.

“KANTOR OD KUCHNI”, Krzysztof Miklaszewski, Wyd. PIW (2011)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwo PIW
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora “Cricoteka”
:: Tadeusz Kantor - wikipedia

:: Wydawnictwo PIW

Komentarze

Dodaj komentarz: