“Śródziemnomorskie lato”, David Shalleck, Erol Munuz

15.03.2012 
Kategoria: Shalleck David, Munuz Erol, napisy, #en, Literackie, książka, autor

“Śródziemnomorskie lato. Sezon na Lazurowym Wybrzeżu i Costa Bella”, David Shalleck, Erol Munuz, Wyd. Literackie :: David Shalleck @YT.

Podróżnicza anegdota, kulinarne przepisy i wakacyjna przygoda. Rejs luksusowym jachtem po Morzu Śródziemnym brzmi jak marzenie, dla Davida Shallecka był wielkim wyzwaniem i próbą kulinarnego talentu. Poczujcie zapach morskiej bryzy, żar śródziemnomorskiego słońca, niezapomniany smak włoskich potraw, posłuchajcie, o czym plotkują rybacy i sprzedawcy na nadmorskich targach… Trasa rejsu wiodła wzdłuż Lazurowego Wybrzeża i Włoskiej Riwiery. Monte Carlo, Saint-Tropez, Portofino, Capri… Luksusowy jacht „Serenity” po drodze zawijał do niezliczonych portów, tętniących życiem nadmorskich miasteczek i malowniczych kurortów.


Hungry 4 More by Chef David Shalleck @YT.

Dla młodego kucharza z San Francisco ta wspaniała śródziemnomorska przygoda była jednak nie lada wyzwaniem. Zatrudniony przez włoskiego milionera i jego nadzwyczaj wymagającą żonę przez pięć miesięcy miał gotować dla nich i zaproszonych gości, a żadne z dań nie mogło się powtarzać.

Książka nafaszerowana marzeniami. Jest to prawdziwa podróż naszych marzeń – w towarzystwie kucharza, który uwija się pomiędzy stoiskami nadmorskich targów, by przygotować ucztę godną bogów. Czytelnika uwodzą zarówno smakowite posiłki, jak i porty, do których jacht zawija. Dla bohatera i autora książki rejs luksusowym jachtem jest także doświadczeniem edukacyjnym – ciężko zdobyte uznanie w oczach pracodawców i śmiałe wyzwania, jakie przed nim stawiają, zmieniają go w osobę, która dobrze wie, kim chce być i czego oczekuje od życia. Ta książka to świetny towarzysz wakacji w jakimś rajskim zakątku. - Frances Mayes

Fascynująca, o szybkim tempie i świetnie napisana… W śródziemnomorskich portach David niestrudzenie poszukiwał najlepszych regionalnych produktów i składników. Bez reszty – on, kucharz z Ameryki – zadurzył się i zanurzył w śródziemnomorskiej – francuskiej i włoskiej tradycji kulinarnej. I tak narodził się wielki kulinarny talent. Bravo! - Jacques Pepin, słynny szef kuchni, autor wielu książek i programów kulinarnych

Proszę bardzo, po prostu zaokrętuj szefa kuchni na pokład jachtu żeglującego wzdłuż włoskiej Riwiery, a za chwilę będziesz trzymał w ręku ponad trzystustronnicowy opis wakacji… eskapistyczną opowieść, pełną kulinarnych przepisów i zapachu morskiej bryzy. - “The New York Times”

Smakowite przepisy i znakomite kucharskie rady to lukier na tym przepysznym ciasteczku. - Ralph Lauren On-Line Magazine

“ŚRÓDZIEMNOMORSKIE LATO” (Mediterreanean Summer. A Season On Frances Cote Dazur And Italy’s Costa Bella)
David Shalleck, Erol Munuz, Wyd. Literackie (kwiecień 2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwa UW
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

David Shalleck – pracował w restauracjach w Nowym Jorku, San Francisco, Dolinie Napa, Londynie, Prowansji i w różnych regionach Włoch. Przez ponad dwadzieścia lat pełnił obowiązki szefa kuchni oraz producenta programów kulinarnych (m.in. z udziałem Jacquesa Pepina i Jose Andresa) w amerykańskiej stacji telewizyjnej PBS (tej samej, która wiele lat temu wykreowała Julię Child).

(nw)

Linki:

:: David Shalleck
:: Mediterranean Summer
:: David Shalleck - facebook
:: David Shalleck - twitter
:: David Shalleck - youtube
:: David Shalleck - wikipedia

:: Wydawnictwa Literackie

Komentarze

Dodaj komentarz: