“Afgańcy”, Rodric Braithwaite

27.03.2012 
Kategoria: Braithwaite Rodric, #en, książka, Znak, autor

“Afgańcy. Ostatnia wojna imperium”, Rodric Braithwaite, Wyd. Znak :: Rafał Stańczyk, reporter TVP @YT.

Szkoda, że tej książki nie można było przeczytać, zanim zaangażowaliśmy się w afgańską wojnę! Sytuacja wydaje się świetnie znana. Siły specjalne wielkiego mocarstwa błyskawicznie obalają rządzących Afganistanem. Wkraczają wojska lądowe. Tworzą nowy rząd. Mają zamiar wyszkolić nowe afgańskie wojsko i policję, a najdalej po pół roku wycofać się z kraju. Dziesięć lat później końca wojny nie widać, ofiar coraz więcej, a chaos w górskim kraju pogłębia się. Znana? Tyle że to historia innej wojny…


Rodric Braithwaite - Afgantsy: The Russians in Afghanistan @YT.

W grudniu 1979 roku wojska sowieckie wdarły się do Afganistanu. Specnaz
w efektownej i błyskawicznej akcji zajął strategiczne punkty w stolicy. Pałac prezydencki w Kabulu został zdobyty, a sam prezydent zginął z bronią w ręku. Tak rozpoczęła się wojna, która dla Rosjan stała się tragedią tak wielką jak dla Amerykanów Wietnam.


Rafał Stańczyk, reporter TVP @YT.

“AFGAŃCY. Ostatnia wojna imperium”
(Afgantsy: The Russians in Afghanistan)
Rodric Braithwaite, Wyd. Znak (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwa Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Rodric Braithwaite - autor bestsellerowej Moskwy 1941 - spisał niezwykłą historię tego konfliktu. Wojnę w Afganistanie widzimy po raz pierwszy oczami zwykłych żołnierzy, najczęściej poborowych, którzy zupełnie nieprzygotowani trafiali w wir zaciętych partyzanckich walk. Braithwaite nie chce się bawić w politykę, pisze o krwi, cierpieniu i strachu. Dzięki temu zrozumiemy obie strony.

(nw)

Linki:

:: Rodric Braithwaite
:: Rodric Braithwaite - wikipedia

:: Wydawnictwa Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: