“Kod szczęścia”, Richard Wiseman

18.04.2012 
Kategoria: Wiseman Richard, W.A.B., książka, autor

“Kod szczęścia”, Richard Wiseman, Wydawnictwo W.A.B. :: Reklama książki @YT.

Czy ludzie faktycznie dzielą się na urodzonych szczęściarzy i wiecznych pechowców? I czy słusznie mówi się, że to los się do nas uśmiecha, a nie na odwrót? Richard Wiseman postanowił zgłębić naturę szczęścia - wszystkie „sprzyjające okazje”, „korzystne przełomy” czy „bycie we właściwym miejscu o właściwym czasie”. Pracował dziesięć lat, przebadał ponad czterystu chętnych i doszedł do rewolucyjnych wniosków. Karolina, opiekunka społeczna, która w ciągu jednego tygodnia skręciła kostkę, upadła i uszkodziła sobie plecy oraz wjechała w drzewo podczas lekcji nauki jazdy dla większości z nas byłaby beznadziejnym przypadek pechowca. Nie dla Wisemana.


Richard Wiseman: How lucky are you? @YT.

W Kodzie szczęścia profesor udowadnia, że sposób zachowania i myślenia ma znaczny wpływ na poczucie szczęścia, bo owo upragnione szczęście to nie tylko zbieg okoliczności. Ci, do których uśmiecha się los, sami mu najczęściej pomagają.


O książce Kod szczęścia opowiada Katarzyna Sroczyńska @YT.

Intuicja podpowiada, że należy być skupionym i z determinacją dążyć do jasno wyznaczonego celu, podczas kiedy jest to najprostsza metoda by przegapić wspaniałe okazje, które mogłyby uszczęśliwić każdego. Wiseman proponuje metody, które mogą ulepszyć nasze życie, a na pewno pomogą zrozumieć przysłowie, którym opatrzona jest książka: „Wrzućcie szczęściarza w morze, a wypłynie z rybą w ustach”.

“KOD SZCZĘŚCIA”, Richard Wiseman, Wyd. W.A.B. (2012)
The luck factor

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwa W.A.B.
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Richard Wiseman (ur. 1966) - profesor uniwersytetu w Hertfordshire, jest specjalistą od psychologii oszustwa, a także praktykującym iluzjonistą, członkiem elitarnego The Magic Circle. Mieszka w Londynie. Jego konto na Youtube odnotowało 15 milionów odwiedzin. Znany z eksperymentów poświęconych słabo dotąd zbadanym zagadnieniom życia codziennego. Autor wielu książek, m.in. Laughlab: The Scientific Search for the World’s Funniest Joke (2002), Did You Spot the Gorilla? How to Recognise Hidden Opportunities in Your Life (2004), Dziwnologia (2009, W.A.B. 2010) oraz Paranormality (2011). Jego książki tłumaczone są na kilkadziesiąt języków, w tym chiński, chorwacki, hebrajski, japoński, koreański, portugalski i rosyjski, do tej pory sprzedały się w ponad półmilionowym nakładzie.

(nw)

Linki:

:: Richard Wiseman
:: Richard Wiseman - blog
:: Richard Wiseman - facebook
:: Richard Wiseman - twitter
:: Richard Wiseman - wikipedia

:: Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze

Dodaj komentarz: