“Smoki i smoczki”, Anna Olej-Kobus, Krzysztof Kobus

25.04.2012 
Kategoria: Kobus Krzysztof, Olej-Kobus Anna, zwiastun, książka

“Smoki i smoczki. Z dziećmi przez Azję”, Anna Olej-Kobus, Krzysztof Kobus, Wyd. G+J :: Zwiastun książki @YT.

Smoki i smoczki to napisana z werwą i humorem relacja z dwumiesięcznej podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Autorzy, znani fotografowie Anna i Krzysztof Kobusowie, wyruszyli tam wraz z synkami: pięciomiesięcznym Stasiem i dwuletnim Michasiem. W Birmie, gdzie białe dziecko jest równie rzadkie jak biały słoń, znaleźli klasztor skaczących kotów i brali udział w ceremonii wstępowania dzieci do nowicjatu. W Kambodży poznawali sekrety świątyń Angkoru i odwiedzili pływającą wioskę, w Tajlandii zaś zrozumieli, że wyprawa z maluchami wymaga od nich zupełnie nowego podejścia do świata i siebie nawzajem. W książce znajdziemy także porady jak przygotować się do rodzinnego wyjazdu, mini przewodniki po Tajlandii, Birmie i Kambodży i ramki tematyczne poświęcone ciekawostkom, kulturze i historii tych krajów.

Jeśli chcesz się dowiedzieć: dlaczego generałowie w Birmie wierzą w numerologię i boją się majtek, czy na wakacje dla dzieci nadaje się klasztor, dlaczego król Kambodży trafił do Księgi Rekordów Guinessa, co oznacza tajska mowa uśmiechów, jak przygotować rodzinną wyprawę (i się nie rozwieść?), dlaczego miś-przytulanka jest Phnom Penh i jaki sekret kryje w swej nazwie Bangkok? Koniecznie przeczytaj tę książkę!

“SMOKI I SMOCZKI”
Anna Olej-Kobus, Krzysztof Kobus, Wyd. G+J (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwa National Geographic
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus – podróżnicy, fotografowie i dziennikarze, którzy łączą pasję poznawania i opisywania świata. Są autorami zdjęć do blisko 25 albumów (z czego większość poświęconych jest Polsce), gdyż uważają, że nasz kraj jest absolutnie niezwykły i wart dokładnego poznania. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki. Od kiedy ich rodzina powiększyła się podróżują z dziećmi. Michaś podczas pierwszego roku życia przejechał 35 000 km od Bugu do Odry i od Bałtyku po Tatry podczas pracy nad albumem Polska wielu kultur, zaś gdy na świecie pojawił się Staś okazało się, że podróżowanie z dwójką dzieci jest nadal możliwe, choć wymaga nieco więcej logistyki. Efektem licznych doświadczeń zebranych podczas podróży było stworzenie portalu Małego Podróżnika.

(nw)

Linki:

:: Smoki i smoczki - facebook
:: MalyPodroznik.pl
:: TravelPhoto.pl
:: TravelPhoto.pl - facebook

:: Wydawnictwa National Geographic

Komentarze

Dodaj komentarz: