“Führer: Walka do ostatniej kropli krwi”, Ian Kershaw

30.04.2012 
Kategoria: Kershaw Ian, książka, Znak

“Führer: Walka do ostatniej kropli krwi”, Ian Kershaw, Wyd. Znak :: Hitlerowskie Niemcy 1938-1945 @YT.

Dlaczego Niemcy pozostali wierni Hitlerowi do końca? Ostatnia tajemnica II wojny światowej nareszcie wyjaśniona! Ostatnie miesiące II wojny światowej skrywają niezwykłą tajemnicę. Sytuacja Niemiec była beznadziejna: dzieci i starcy w mundurach, zrównane z ziemią miasta, ludność cywilna wydana na pastwę Armii Czerwonej. Niezwyciężony wódz, Adolf Hitler, wydaje z berlińskiego bunkra polecenia nieistniejącym armiom. Jednak i żołnierze, i zwykli Niemcy wciąż trwali przy swoim Führerze. Czy na pewno decydującą rolę odegrał tu nazistowski terror? A może magnetyzm wodza? Jak to się stało, że tak potulnie znosili kolejne ciosy? Dlaczego się nie buntowali, nie składali broni? Na co liczyli?

Brytyjski historyk, autor najważniejszej biografii Hitlera, wie o Trzeciej Rzeszy więcej niż ktokolwiek inny. Tylko on mógł przekonująco wyjaśnić niewiarygodne losy Niemiec tuż przed końcem wojny. Dzięki tej przełomowej książce zmieni na zawsze nasze spojrzenie na ostatnie miesiące wojny. Przeczytaj, dlaczego Niemcy postanowili walczyć do ostatniej kropli krwi!

“FUHRER. Walka do ostatniej kropli krwi”
Ian Kershaw, Wyd. Znak (2012)
The End: The Defiance and Destruction of Hitler’s Germany, 1944-1945

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwo Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Ian Kershaw (ur. 1943), brytyjski historyk, profesor historii najnowszej na Uniwersytecie w Sheffield. Zajmuje się historią Europy i Niemiec w XX wieku, zwłaszcza okresem Trzeciej Rzeszy. Napisał kilkanaście książek, najbardziej znaną z nich jest trzytomowa biografia Adolfa Hitlera, która została nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami. Jest członkiem Akademii Brytyjskiej, Królewskiego Towarzystwa Historycznego.

(nw)

Linki:

:: Ian Kershaw - wikipedia
:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: