“Deyna”, Stefan Szczepłek

6.07.2012 
Kategoria: Szczepłek Stefan, Marginesy, książka, autor

“Deyna”, Stefan Szczepłek, Wyd. Marginesy :: Stefan Szczepłek / Łukasz Głowacki. Empik Manufaktura, Łódź, 3 lipca 2012 @YT.

Coś niebywałego! Jak zwykle kapitalny Deyna! - niezapomniany komentator Jan Ciszewski powtarzał to jak mantrę przez całe lata siedemdziesiąte. Dziennikarze sportowi na świecie okrzyknęli piłkarza objawieniem futbolu. Grał genialnie. Popularny jak dziś Ronaldo i Messi, na polskich stadionach był wygwizdany. Pewnie dlatego, że współtworzył sukces wojskowej Legii, znienawidzonej za to, że była pupilkiem władzy. Przystojniak, na boisku czarował piłkę, a poza nim – dziewczyny, przez które czasem znikał z treningów na parę dni. Prywatnie skromny, małomówny, wielki indywidualista, podczas meczu dusza zespołu.


Stefan Szczepłek, Starogard Gdański, 8 maja 2012 @YT.


Kazimierz Deyna, TV Futbol.pl @YT.

On konstruował akcje, bo myślał najszybciej. On tylko rozdzielał piłkę, a od biegania byli inni. „Rogale” i „kaczki”, od których bramkarze dostawali „niestrawności”, były jego specjalnością. Grał fair. Kopiąc piłkę przez trzy czwarte życia, tylko raz dostał czerwona kartkę. Gdyby urodził się kilka lat później, zrobiłby na Zachodzie pewnie większą karierę niż Boniek. Po zwycięskich igrzyskach w Monachium, na których został królem strzelców, biły się o niego największe kluby Europy. Nie wyjechał. Najlepsze lata oddał Legii i reprezentacji.
Pozostał legendą.

“DEYNA”
Stefan Szczepłek, Wyd. Marginesy (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwo Marginesy
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Fundacja im. Kazimierza Deyny
:: Kazimierz Deyna - wikipedia

:: Wydawnictwo Marginesy

Komentarze

Dodaj komentarz: