“Handlarz śmiercią”, Sara Blædel

25.05.2012 
Kategoria: #en, Blædel Sara, zwiastun, książka, Prószyński i S-ka, autor

“Handlarz śmiercią”, Sara Blædel, Wyd. Prószyński i S-ka :: Sara Blædel @YT.

Wydział Zabójstw Komendy Miejskiej Policji w Kopenhadze opanowuje gorączka, kiedy w weekend wpływają zgłoszenia o dwóch zabójstwach. W jednym z kopenhaskich parków znaleziono ciało uduszonej młodej dziewczyny, a na tyłach hotelu Royal – zamordowanego dziennikarza. Asystent kryminalna Louise Rick uczestniczy w śledztwie w sprawie zabójstwa dziewczyny, ale zostaje wciągnięta również w drugie śledztwo, gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka Camilla Lind, reporterka kryminalna w „Morgenavisen”, znała zamordowanego dziennikarza i zamierza sama rozwikłać zagadkę jego śmierci.


Zwiastun książki @YT.

Louise stara się powstrzymać przyjaciółkę od ryzykownych działań na własną rękę, ale Camilla nigdy nie słucha dobrych rad, gdy zwietrzy materiał na ciekawy artykuł. Gdy kontaktują się z nią osoby ze środowiska handlarzy narkotyków, sprawy przybierają dramatyczny obrót. Pierwszy tom z cieszącej się wielką popularnością serii duńskiej królowej kryminałów.


Sara Blædel @YT.

“HANDLARZ ŚMIERCIĄ”
Grønt støv (Green Dust)
Sara Blædel, Wyd. Prószyński i S-ka (czerwiec 2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Sara Blædel (ur. 1964) – dziennikarka prasowa i telewizyjna, duńska królowa kryminałów. Zaczynała jako kelnerka, ma wykształcenie graficzne, założyła też własne wydawnictwo, publikujące głównie kryminały zagraniczne.

(nw)

Linki:

:: Sara Blædel (en)
:: Sara Blædel (dk)
:: Sara Blædel - facebook
:: Sara Blædel - facebook
:: Sara Blædel - twitter
:: Sara Blædel - youtube
:: Sara Blædel - wikipedia

:: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Komentarze

Dodaj komentarz: