“Wybrałam życie”, Brygida Grysiak

29.05.2012 
Kategoria: Grysiak Brygida, książka, Znak, autor

“Wybrałam życie”, Brygida Grysiak, Wydawnictwo Znak :: Brygida Grysiak @YT.

Wybrałam życie to zbiór niezwykłych reportaży. Ich bohaterkami są kobiety - wykształcone i takie, które skończyły tylko podstawówkę, spełnione zawodowo i bezrobotne, szczęśliwe i połamane przez życie. Łączy je jedno: mimo niezliczonych trudności zdecydowały, że urodzą swoje dzieci. Heroizm czy zwykłe poczucie przyzwoitości? Życie nie zawsze jest fair, mówią, ale zawsze jest jakieś wyjście. - Krystyna zaniosła swoją córeczkę do okna życia. Wiedziała, że samą miłością nie wykarmi pięciorga dzieci. Ale nie mogła znieść myśli, że jej mała Ania nie będzie znała swojej prawdziwej rodziny. Ania wróciła do domu. Daria była prostytutką. Nie wie, który klient jest ojcem jej córki. Przypadkową ciążę miały rozwiązać tabletki wczesnoporonne. Nie zadziałały. Daria została matką. Dziś mówi, że jest szczęśliwa. Kiedy Jola była w ciąży, lekarze powiedzieli, że jej córka umrze wkrótce po porodzie. Mimo to postanowiła, że dziecko przyjdzie na świat. Czy żałuje, że nie przerwała ciąży? „Żałuję tylko jednego. Że nie modliłam się o cud”.


Brygida Grysiak @YT.

Brygida Grysiak @YT.

Brygida Grysiak @YT.

Brygida Grysiak @YT.

Brygida Grysiak @YT.

Brygida Grysiak @YT.

“WYBRAŁAM ŻYCIE”
Brygida Grysiak, Wydawnictwo Znak (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Brygida Grysiak - dziennikarka telewizyjna, obecnie związana z TVN24. Współautorka bestsellerowego wywiadu rzeki z abp. Mieczysławem Mokrzyckim Najbardziej lubił wtorki.

(nw)

Linki:

:: Brygida Grysiak - wikipedia
:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Komentarze (2) do “Wybrałam życie”, Brygida Grysiak

  1. Maria.K :: 30.05.2012 , 22:29

    Tak, to rzeczywiście bardzo szczere historie, a ich bohaterki wielokrotnie przechodziły przez trudne decyzje, życiowe dramaty i przeszkody. A jednak udało im się podjąć decyzję o urodzeniu dziecka i żadna z nich jej nie żałuje, mimo że musiały się zdobyć na ogromne wyrzeczenia i często nie miały należytej pomocy. Piękne i prawdziwe.

  2. Karo :: 01.06.2012 , 01:43

    Cieszę się, że powstała taka książka, która prezentuje punkt widzenia inny od tego mainstreamowego. A pomijając kwestie ideologiczne, to książka dla tych, którzy cenią sobie prawdziwe, szczere i wzruszające historie, reportaże o niezwykłym, zwyczajnym życiu.

Dodaj komentarz: