E-book: “Orzeł biały, czerwona gwiazda”, Norman Davies

29.05.2012 
Kategoria: Woblink, Davies Norman, ebook

Prof. Norman Davies opowiada o swoim multibooku „Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920”, czyli pierwszej w Polsce i na świecie elektronicznej książce historycznej z elementami multimediów. Specjalną e-publikację przygotowała platforma e-bookowa Woblink w ścisłej współpracy z autorem. @YT.

E-book dostępny jest od 29 maja 2012 w wersji multimedialnej na niemal wszystkie urządzenia służące czytaniu książek elektronicznych: tablety i telefony z systemem iOS oraz z systemem Android, a także komputery osobiste. Tekst został uzupełniony materiałami multimedialnymi, m.in. powiększalnymi zdjęciami, elementami wideo, animowanymi mapami, odgłosami pól bitew oraz głosem narratora. E-booki Normana Daviesa bez multimediów można również czytać na popularnych czytnikach z technologią E Ink oraz na czytniku Kindle Amazon. E-book przez pierwsze 2 tygodnie będzie można kupić za 19,90 złotych, czyli prawie 3 razy taniej, niż cena wydania papierowego.

Norman Davies – urodził się w 1939 roku w Bolton w północnej Anglii. Studiował w Oksfordzie, Grenoble, Perugii i Sussex. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez lata związany ze School of Slavonic and East European Studies przy Uniwersytecie w Londynie. Wykładał na najważniejszych światowych uczelniach: Columbii, McGill, Hokkaido, Stanfordzie, Harvardzie i w Adelajdzie. Od roku 2000 do 2006 pracował w Wolfston College w Oksfordzie. Obecnie jest Visiting Fellow w Clare Hall w Cambridge. Od 1997 roku jest członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Historycznego. Norman Davies przez Polaków został uhonorowany m.in. Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta – jest honorowym obywatelem Krakowa, Wrocławia i Lublina. Otrzymał doktoraty honoris causa od wielu uniwersytetów, w tym ostatnio od Uniwersytetu Warszawskiego.

Linki:

:: Norman Davies
:: Norman Davies - wikipedia

:: Woblink

Komentarze

Dodaj komentarz: