“Kryzys w Babilonie. Autobiografia”, Robert Brylewski, Rafał Księżyk

30.06.2012 
Kategoria: Księżyk Rafał, Brylewski Robert, muzyka, książka, Literackie, autor

“Kryzys w Babilonie. Autobiografia”, Robert Brylewski. Rozm. Rafał Księżyk, Wyd. Literackie :: Robert Brylewski @YT.

Punk, Drugs & PRL. Gdyby w historii polskiego rocka tylko jednego muzyka można było nazwać legendarnym, taki tytuł z pewnością przypadłby Robertowi Brylewskiemu. Lokomotywa rodzimego undergroundu, współtwórca takich zespołów jak Kryzys, Izrael, Brygada Kryzys i Armia, opowiada Rafałowi Księżykowi historie, których nie zdradzał nigdy wcześniej. O dziadku malarzu i dzieciństwie spędzonym wśród artystów Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. O początkach muzykowania, punk rocku i reggae w warunkach realnego socjalizmu, Jarocinie i rockandrollowym życiu. Wnikliwe pytania i szczere odpowiedzi.


Rafał Księżyk @YT.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów polskiego rocka, a także dla tych, którzy pokochali Desperado, bestsellerową autobiografię Tomasza Stańki.


Robert Brylewski ” O sobie”, film dok. (2004), reż Dariusz Jabłoński @YT


30-lecia Pracy Artystycznej - Benefis Roberta Brylewskiego
NCK, Gdańsk, 4 kwietnia 2011 @YT.


Robert Brylewski / Tomek Lipiński, Jarocin 1991 @YT.


Robert Brylewski, CGM.pl @YT.


“Piosenka o Końcu Świata”, Robert Brylewski @YT.

“KRYZYS W BABILONIE. Autobiografia”
Robert Brylewski, Rafał Księżyk, Wydawnictwo Literackie (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Literackie
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Robert Brylewski (ur. 1961) – legendarny polski muzyk rockowy; wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, lider i współzałożyciel legendarnych zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael i Armia. Jest też realizatorem muzycznym, właścicielem studia nagrań, tworzy komputerowe animacje do teledysków.

Rafał Księżyk (ur. 1970) – dziennikarz i krytyk muzyczny, autor-rozmówca gorąco przyjętej przez czytelników i krytyków autobiografii Tomasza Stańki. Od początku lat dziewięćdziesiątych współtworzył oblicze rodzącej się wówczas nowej prasy muzycznej i popkulturowej. Polską muzyką alternatywną zajmował się m. in. na łamach “Brumu”, “Anteny Krzyku” i w “Radiostacji”. Pracuje jako redaktor “Playboya”.

(nw)

Linki:

:: Robert Brylewski - wikipedia
:: Wydawnictwo Literackie

Komentarze

Dodaj komentarz: