“Lilka”, Małgorzata Kalicińska

6.06.2012 
Kategoria: Autograf, Kalicińska Małgorzata, Zysk i S-ka, wywiad, książka

“Lilka”, Małgorzata Kalicińska, Wyd. Zysk i S-ka ¤ Małgorzata Kalicińska - “Autograf” - rozmawia Anna Drozd (Bankier.pl) i Agata Cupriak (Merlin.pl) @YT.

Marianna tarła ziemniaki na placki, gdy mąż jej powiedział, że odchodzi. Po trzydziestu latach drętwego małżeństwa mają prawo być sobą zmęczeni. Odchodzi… Bez żalu i pretensji. A na dodatek z pytaniem o małą pomoc wpada nielubiana siostra Lilka. Bohaterka powieści musi spojrzeć na swe życie w zupełnie nowym świetle. Syn od dawna na swoim, mąż z kochanką, ojciec coraz starszy. Marianna podsumowuje swoje życie - kogo kochała i kto ją kochał. Ile było w nim szczęścia, nieszczęścia? Dopiero jednak pojawienie się Lilki, przyrodniej siostry, pozwala jej inaczej spojrzeć na miłość, kobiecość, przebaczenie.


Małgorzata Kalicińska - Monitor Polvision, Chicago, 23.05.2012 @YT.

Małgorzata Kalicińska pokazuje w Lilce, że rozstania nie muszą oznaczać pustki, że życie nie kończy się po pięćdziesiątce, że samotność można zapełnić nowymi doświadczeniami, niespodziankami. I jeśli tylko pragniemy, miłość, przyjaźń - jakkolwiek byśmy je definiowali mogą przyjść do nas w najmniej oczekiwanym momencie.

“LILKA”
Małgorzata Kalicińska, Wydawnictwo Zysk i S-ka (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Zysk i S-ka
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Małgorzata Kalicińska - ur. 30.09.1956 - czyli dama półwieczna. Ukończyła SGGW-AR w Warszawie, ale języka polskiego uczyła się od mamy - znakomitej polonistki Marii Kalicińskiej, a też od Romy Stawińskiej w warszawskim LO im J. Dąbrowskiego. Pracowała w agencji reklamowej, w TVP i zbudowała na Mazurach ośrodek konferencyjno-szkoleniowy. Także bankructwo, jako doświadczenie życiowe, było jej udziałem. Matka, dzisiaj też i babka - to najważniejsze i najpiękniejsze role w jej życiu. Obserwatorka, empatka. Zwyczajna kobieta pisząca.

(nw)

Linki:

:: Małgorzata Kalicińska
:: Małgorzata Kalicińska - blog
:: Małgorzata Kalicińska - facebook
:: Małgorzata Kalicińska - wikipedia

:: Wydawnictwo Zysk i S-ka

Komentarze

Dodaj komentarz: