“Piekło Dakaru”, Krzysztof Hołowczyc, Julian Obrocki

18.06.2012 
Kategoria: Hołowczyc Krzysztof, Obrocki Julian, Gruner + Jahr, książka, autor

“Piekło Dakaru”, Krzysztof Hołowczyc, Julian Obrocki, Wyd. G+J :: Krzysztof Hołowczyc @YT.

“Rajd Dakar” to impreza wielkością niewiele ustępująca Igrzyskom Olimpijskim. Miliony widzów śledzi jej przebieg i w mediach i na trasie. Co roku całkowicie dobrowolnie około tysiąca osób wsiada w kilkaset bardzo różnych pojazdów i próbuje pokonać Pustynię Atacama i skaliste Andy, a dawniej Saharę, czyli miejsca dla motoryzacji niedostępne. Znakomita większość z nich nie daje rady. Padają ze zmęczenia lub tracą swe też padające z wysiłku pojazdy.


Julian Obrocki @YT.

Zostawiają na pustyni zdrowie, pieniądze i marzenia. Ale za rok, nie patrząc na krew, pot i łzy, by coś sobie udowodnić - wracają. Że Dakar to szaleństwo? A co złego jest w szaleństwie? Od kilku lat o zwycięstwo w Dakarze walczy Krzysztof Hołowczyc. Na razie, choć wielki sukces wydaje się tak blisko, różne dramatyczne przygody to zwycięstwo mu odbierają. O tych przygodach i o Dakarze, jako chorobie nieuleczalnej, jest ta książka.


Krzysztof Hołowczyc @YT.

PIEKŁO DAKARU
Krzysztof Hołowczyc, Julian Obrocki

Wydawnictwo G+J (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. G+J
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Krzysztof Hołowczyc - człowiek orkiestra: sportowiec, działacz społeczny, polityk, prezenter telewizyjny, mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, wielokrotny uczestnik rajdowych mistrzostwach świata WRC, ośmiokrotny uczestnik Rajdu Dakar, jedyny polski kierowca samochodu, który wygrał etap i liderował w rajdzie Dakar, zdobywca Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross Country Bajas, były poseł do Parlamentu Europejskiego, założyciel Fundacji “Kierowca Bezpieczny”.

(nw)

Linki:

:: Krzysztof Hołowczyc
:: Krzysztof Hołowczyc - facebook
:: Krzysztof Hołowczyc - wikipedia
:: Julian Obrocki - facebook

:: The Dakar

:: Wydawnictwo G+J

Komentarze

Dodaj komentarz: