“Smolar”, Jacek Perzyński

19.06.2012 
Kategoria: Perzyński Jacek, Erica, książka, autor

“Smolar. Piłkarz z charakterem”, Jacek Perzyński, Wyd. Erica :: Jacek Perzyński / Łukasz Głowacki, EMPiK Łódź Manufaktura, 17 czerwca 2012 @YT.

Futbol miał we krwi, w genach. Zadziorność, nieustępliwość, chęć parcia do przodu i niezwykły talent zapewniły mu nieśmiertelność, a nam srebrny medal na MŚ w Hiszpanii w 1982 r. Polacy pokochali go w 1981 r., kiedy zdobył 2 bramki w meczu z NRD. Do historii przeszedł w meczu z ZSRR zaskakując zawodników Związku Radzieckiego słynnym tańcem w narożniku. Był bohaterem nie tylko dla Polaków. W dorobku miał również Puchar Niemiec wywalczony z Eintrachtem Frankfurt. Grał także w holenderskich zespołach Feyenoord Rotterdam i FC Utrecht.


Jacek Perzyński / Łukasz Głowacki, EMPiK Łódź Manufaktura, 17 czerwca 2012 @YT.


Jacek Perzyński / Łukasz Głowacki, EMPiK Łódź Manufaktura, 17 czerwca 2012 @YT.

Włodzimierz Smolarek to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej. Ceniony jest przez wszystkie pokolenia kibiców za światową klasę, niezwykłą waleczność, bojowość i ambicję. Pragnął po sobie pozostawić jakiś trwały ślad dla wszystkich, dla których dobro polskiego futbolu jest ważne. Stąd pomysł na tę książkę, na biografię Włodzimierza Smolarka, piłkarza, który widział wiele różnych rzeczy i wielu doświadczył sam.

SMOLAR. Piłkarz z charakterem
Jacek Perzyński

Wydawnictwo Erica (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Erica
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Jacek Perzyński urodził się w połowie gierkowskiej dekady. Z wykształcenia jest dziennikarzem oraz politologiem. Jego pasją są nauki humanistyczne, więc podmiotem zainteresowań jest człowiek, jego życie, zachowanie i twórczość

(nw)

Linki:

:: Włodzimierz Smolarek - wikipedia
:: Wydawnictwo Erica

Komentarze

Komentowanie wyłączone.