“Demokrator”, Piotr Gociek

18.09.2012 
Kategoria: Gociek Piotr, Ender, książka, autor

“Demokrator”, Piotr Gociek, Wyd. Ender :: Piotr Gociek / Rafał Ziemkiewicz TV.rp (1/2) @YT.

Witajcie w Gorodopolis! - Tylko tu Żandarmi Wolności kontrolują sieć fifi, a szajdokamery śledzą każdy krok radosnych obywateli - Tylko tu po niebie w poszukiwaniu kradzionej energii krążą sterowce Gazdromu, a po ziemi krwiożercze chatki na kurzych łapkach - Tylko tu automatyczne śmieciarki piszą traktaty filozoficzne i sroży się wojna z okrutnymi chustaszami z Chafgachustanu - Tylko tu na świat przychodzą superbohaterowie, tacy jak Wostok Man, Matros Man, Baba Girl i Dziad Moroły


Piotr Gociek / Rafał Ziemkiewicz TV.rp (2/2) @YT

- Tylko tu swe majątki pomnażają wielomarchowie i mnogomarchowie, a zabawiają ich najpiękniejsze spiczki, mewki i krasawice - Tylko stąd w kosmos mkną statki junaków Dalekiego Patrolu, niosąc brudnemu Wszechświatowi wolność, demokrację i nano-onuce - Tylko tu Dzień Wyborów to dzień naprawdę szczęśliwy, a każdy nowy rok to dobry rok.


Piotr Gociek / Joanna Lichocka Gazeta Polska @YT

Demokrator – debiutancka powieść Piotra Goćka to oszałamiająca powieść satyryczno-fantastyczna. Opowieść o przedziwnym Gorodopolis, imperium które wyposażone w niewyczerpane zasoby energii, niezwykłego przywódcę i całkowity brak skrupułów szykuje się do podbicia świata, a nawet wszechświata. Surrealistyczna, okrutnie śmieszna i przerażająco zabawna książka, w której znajdziecie echa Strugackich, Bułhakowa, Orwella, a nawet „Czarnoksiężnika z krainy Oz” i amerykańskich komiksów o superbohaterach.

DEMOKRATOR, Piotr Gociek
Wyd. Ender (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Ender
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Piotr Gociek
:: Piotr Gociek - twitter
:: Piotr Gociek - facebook
:: Piotr Gociek - salon24
:: Piotr Gociek - wikipedia

:: Demokrator - facebook

:: Wydawnictwo Ender

Komentarze

Dodaj komentarz: