Tata, one i ja; Manula Kalicka

30.07.2007 
Kategoria: WPtv, Kalicka Manula, wywiad, książka, Prószyński i S-ka, autor


Ksiegarnia…

…Allegro.pl

Tata, one i ja; Manula Kalicka; Wyd. Prószyński i S-ka (V.2007) :: Film: Manula Kalicka gościem Beaty Sadowskiej (WPtv). Polonistka i dziennikarka, która odpoczywa, pisząc książki. Właśnie promuje najnowszą “Tata, one i ja”. Wierzy, że wystarczy chcieć pomóc szczęściu, żeby do nas uśmiechnęło…

Urocza, ciepła opowieść o dwóch siostrach samotnie wychowywanych przez ojca. Książka pełna zabawnych anegdotek i celnych puent. Osadzona we współczesnych polskich realiach, a jednocześnie baśniowa. Przede wszystkim zaś krzepiąca, bo dowodzi, ze nawet najtrudniejszy problem można rozwiązać, uciekając się do inteligencji, poczucia humoru i pysznego jedzonka.

Zwariowane, dowcipne dialogi, przygody nie z tej ziemi, które można czytać bez niepokoju, ze świadomością, że dobrze się skończą, osadzone w znanym, choć pogmatwanym klasowo pejzażu podwarszawskiego osiedla. Zgrabnie wplecione w akcję anegdoty o dawnych czasach, oprawione w cytaty z Oscara Wilde’a, ks. Józefa Tischnera czy Wisławy Szymborskiej, dodają powieści trochę edukacyjnego wymiaru. No i jeszcze zabawne opisy panienek przewijających się przez dom taty, które zostają na chwilę, choć mają ochotę na zawsze, oraz babcia dojeżdżająca do dziewczynek z Warszawy. Mądra i szalona, złośliwa i radosna. Tak jak książka “Tata, one i ja”.

Manula Kalicka
Ukończyła polonistykę i dziennikarstwo. Obecnie podstudiowuje, czyli studiuje dorywczo historię sztuki, realizując marzenie młodości. Jej hobby to pisanie - powieści, ale i wierszyków, limeryków i innych wybryków. Najchętniej zajmowałaby się tylko tym, bo to najprzyjemniejsza forma ucieczki od otaczającego świata.

Linki:
:: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Komentarze

Komentarze (1) do Tata, one i ja; Manula Kalicka

  1. julinka :: 15.01.2009 , 10:17

    Superaśna ksiazeczka:)

Dodaj komentarz: