“E-wangeliści”, Tomasz Cisek, Paweł Nowacki

26.10.2012 
Kategoria: Nowacki Paweł, Cisek Tomasz, Onepress, książka, autor

“E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu”, Tomasz Cisek, Paweł Nowacki, Wyd. Onepress :: Tomasz Cisek, StartupTV.pl @YT.

Za rok zerowy Internetu można uznać rok 1989 naszej ery. W owym czasie, w marcu, Tim Berners-Lee oraz Robert Cailliau złożyli do CERN-u projekt stworzenia sieci dokumentów hipertekstowych, o nazwie World Wide Web. Sieć miała ułatwić pracę w CERN-ie. W grudniu 1990 roku ten sam Tim Berners-Lee stworzył podstawy języka HTML i pierwszą stronę internetową. Dwa lata później powstała pionierska graficzna przeglądarka WWW o nazwie Mosaic.


Tomasz Cisek, StartupTV.pl @YT.

Polska dołączyła do krajów zainteresowanych internetem oficjalnie w 1991 roku, zaś już rok później dostęp do niego uzyskała pierwsza rodzima firma. Potem, niczym biblijne ewangelie, objawiać zaczęły się kolejne polskie portale, serwisy komunikacyjne i aukcyjne oraz sklepy internetowe, bez których nie wyobrażamy sobie krajobrazu internetu Anno Domini 2012.


Tomasz Cisek i Paweł Nowacki, TrescJestNajwazniejsza.pl @YT.

Gadu-Gadu, Merlin.pl, Allegro.pl, Wirtualna Polska, Onet.pl, Money.pl — te nazwy weszły już do naszego kodu kulturowego, a reprezentowane przez nie marki codziennie towarzyszą nam w pracy i czasie wolnym. Jak powstawały? Skąd pomysł? Kto je stworzył? Z jakimi trudnościami stykali się krajowi pionierzy internetu? Kim są ewangeliści e-biznesu, którzy w niego wierzą od ponad dwudziestu lat, a wiarę tę przekuli w czyn i pieniądze? Ta książka jest zbiorem piętnastu wywiadów przeprowadzonych ze świadkami powstawania i rozkwitu nowych mediów w naszym kraju.

UKRYTY, Tomasz Cisek, Paweł Nowacki
Wyd. Onepress (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Onepress
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: E-wangeliści
:: E-wangeliści - facebook

:: Wydawnictwo Onepress

Komentarze

Dodaj komentarz: