Bit Literacy; Mark Hurst

31.07.2007 
Kategoria: GoodExperience, Hurst Mark, recenzja, spotkanie, książka


BitLiteracy.com

Bit Literacy; Mark Hurst; GoodExperience (VII.2007) :: Film: Jakub Petrykowski, wystąpienie na “GrillIT 7″, Wrocław, 20 lipca 2007. Prelekcja przedstawiająca koncepcje zawarte w książce Marka Hursta “Bit Literacy”.

W trakcie ostatniego “Grill IT” (Wrocław, 20 lipca 2007) Jakub Petrykowski poprowadził prezentację “Koncepcja Bit Literacy”. “Grill IT” to spotkania ludzi związanych zawodowo z internetem. Większość z nich pracuje we Wrocławiu. Na nieformalnych spotkaniach rozmawia się o rozwoju internetu, własnych doświadczeniach i pomysłach. Więcej na: http://www.GrillIT.pl

Bitowy ból głowy

(…) Pierwszy esej na temat umiejętności radzenia sobie z bitami Mark Hurst napisał w maju 2000 r. Zdefiniował wówczas pojęcie “bit literacy” (ang. literacy oznacza umiejętność czytania i pisania) jako świadomość bitów, czym są, w jaki sposób wpływają na nasze życie i jak możemy przetrwać w społeczeństwie przesyconym bitami. Umiejętność radzenia sobie z bitami, która pozwala uwolnić się od napięcia i odzyskać życie, może zostać ujęta w gruncie rzeczy w trzech słowach - pozwólcie bitom odejść. Oczywiście, te istotne należy najpierw zaprząc do pracy, najważniejsze może nawet zachować, ale standardowym zachowaniem powinno być porzucenie ich, a nie składowanie i zachowywanie na później. Tak naprawdę oznacza to po prostu konieczność zredukowania ilości informacji, która do nas dopływa i kasowania lwiej części tej, która dopłynęła. Ktoś w jednej z amerykańskich agencji wywiadowczych powiedział ponoć - “Praca wywiadu polega na umiejętności odnalezienia igły w stogu siania. Nie możemy sobie już pozwolić na powiększanie stogu”. (…)

Warto przeczytać cały tekst…

Dorota Konowrocka; 12 kwietnia 2007; Computerworld

Linki:
:: Książka “Bit Literacy”
:: www.GoodExperience.com
:: GooToDo - najlepsza na świecie lista “todo” (wg autora “Bit Literacy”)
:: LifeHacker.com

:: Blog Jakuba Petrykowskiego

Komentarze

Dodaj komentarz: