“Łańcuch historii”, Paweł Wieczorkiewicz

30.01.2013 
Kategoria: Wieczorkiewicz Paweł, LTW, książka

“Łańcuch historii”, Paweł Wieczorkiewicz, Wyd. LWT :: Wieczór wspomnień o prof. Pawle Wieczorkiewiczu, Warszawa, Klub Ronina, 11.12.2012. Blogpress.pl @YT.

Profesor Paweł Wieczorkiewicz był człowiekiem odważnym. Trzeba było bowiem odwagi, żeby obalać kolejne mity, do których tak mocno przywiązani są Polacy. Profesor mówił, że koncepcja Powstania Warszawskiego była obłędem, a akcja „Burza” była działaniem wymierzonym w interes Polski. Uważał, że Józef Beck powinien był w 1939 roku porozumieć się z Niemcami. Jednocześnie potępiał zbrodnie komunistyczne, mówił głośno, że nie pogodził się z utratą Wilna i Lwowa oraz domagał się lustracji, która oczyściłaby Polskę z rosyjskich agentów. Tak, profesor Wieczorkiewicz był nonkonformistą. Szedł swoją drogą narażają się obu potężnym obozom, na które dzieli się Polska. Profesor Wieczorkiewicz był jednak przede wszystkim wybitnym historykiem. Jednym z najwybitniejszych w III RP. Żal tych wszystkich książek, których nie zdążył napisać. - Paweł Zychowicz

ŁAŃCUCH HISTORII, Paweł Wieczorkiewicz
Wyd. LTW (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. LTW
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Paweł Wieczorkiewicz - wikipedia
:: Wydawnictwo LTW

Komentarze

Komentarze (1) do “Łańcuch historii”, Paweł Wieczorkiewicz

  1. VdM :: 30.01.2013 , 14:17

    Czemu w komentarzach tak często przebija się pesymistyczny ton? Prof. Wieczorkiewicz umarł mając lat 61 lat. Żył mniej więcej tyle ile można się było spodziewać po człowieku urodzonym w latach 40-tych XX wieku, zamiast wkrętach o żalu wolę uwagi typu “dobrze, że żył na tyle długo by zostawić po sobie tak szeroką spuściznę intelektualną”.

    Bardzo wartościowa postać ze względu na brak uwikłania w żenującą polską politykę. Dla mnie jedyny polski autorytet w XX wieku.

Dodaj komentarz: