“Epitafium na śmierć rock’n'rolla”, Franciszek Walicki

30.01.2013 
Kategoria: Walicki Franciszek, Sopockie Korzenie, książka, autor

“Epitafium na śmierć rock’n'rolla”, Franciszek Walicki, Wyd. Sopockie Korzenie :: Franciszek Walicki @YT.

Opowieść z pierwszej ręki napisana przez człowieka, który nie bez kozery, nazywany jest Ojcem Polskiego Rock’n'Rolla. To fascynująca, nie pozbawiona refleksji, podróż przez czasy, których już nie ma, a które ukształtowały naszą rzeczywistość. To opowieść osobowości, której korzenie sięgają kresowej arystokracji, kształtowanej w wileńskim gimnazjum, ekskluzywnym liceum w Rydzynie i przedwojennej Szkole Morskiej. To historia oficera Marynarki Wojennej, dziennikarza i animatora kultury, który organizował pierwsze polskie festiwale jazzowe i pierwsze dyskoteki, a przede wszystkim, który ma na sumieniu przeflancowanie na nasz grunt rock’n'rolla, zwanego big-beatem.


Franciszek Walicki @YT.

To on założył i kierował zespołami: Rhythm’n'Blues, Czerwono- i Niebiesko-Czarni, Breakout i SBB. To on odkrył talenty: Czesława Niemena, Michała Burano, Krzysztofa Klenczona, Ady Rusowicz, Wojciecha Kordy i całej plejady gwiazd Polskiej estrady. Franciszek Walicki, bez zbędnego sentymentalizmu, wspomina Wilno swej młodości i dziewiczy rejs “Daru Pomorza” przez Atlantyk. Odkrywa meandry wojennych życiorysów i opowiada jak to starał się naprawiać jedynie słuszny ustrój sprawiedliwości społecznej. Snuje zdystansowaną opowieść o zdarzeniach, których był nie tylko świadkiem, ale w wielu przypadkach inicjatorem lub pomysłodawcą.


Franciszek Walicki, Gdańsk, Biblioteka Manhattan, 11.10.2012 @YT.

Epitafium na śmierć rock’n'rolla to książka zarówno dla czytelników, dla których hasła: Niemen, Non-Stop, Breakout, Musicorama, SBB czy Jazz Jamboree, nie sąpustym dźwiękiem, ale też dla wielbcieli alternatywy i rapu, którzy odkrywają dopiero muzykę i sztukę lat 60-tych ubiegłego wieku. Obowiązkowa pozycja dla pokoleń wychowanych zarówno na Jarocinie i Trójce, jak i na Studiu Rytm, Radiu Luxemburg czy programach “This is Jazz”.

EPITAFIUM NA ŚMIERĆ ROCK’N'ROLLA, Franciszek Walicki
Wyd. Sopockie Korzenie (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Sopockie Korzenie
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Franciszek Walicki
:: Franciszek Walicki - wikipedia

:: Yahu Pawul: krytyka historii Franciszka Walickiego

:: Wydawnictwo Sopockie Korzenie

Komentarze

Komentarze (1) do “Epitafium na śmierć rock’n'rolla”, Franciszek Walicki

  1. lulu :: 06.05.2013 , 14:42

    prawda o komunistycznym szkodniku walickim jest tu: http://franciszekwalicki.blogspot.com/

Dodaj komentarz: