“Pułapki myślenia”, Daniel Kahneman

4.02.2013 
Kategoria: Kahneman Daniel, Media Rodzina, recenzja, książka

“Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym”, Daniel Kahneman, Wyd. Media Rodzina :: Tomasz Kozłowski - recenzja książki @YT.

Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji…


Daniel Kahneman @YT.

W tej odkrywczej książce Daniel Kahneman, psycholog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, rozważa te zagadnienia i daje istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego myślenia.


http://www.youtube.com/watch?v=Daniel Kahneman @YT.

Jest to książka przełomowa. Kahneman objaśnia nam działanie umysłu i opisuje, jak o naszym myśleniu wspólnie decydują dwa systemy: System 1 – szybki, intuicyjny i emocjonalny oraz System 2 – wolniejszy, działający w sposób bardziej przemyślany i logiczny. Kahneman odkrywa przed nami niezwykłe możliwości – ale też błędy i usterki – szybkiego myślenia, wskazując wszechogarniający wpływ intuicyjnych wrażeń na nasze myśli i zachowania.

PUŁAPKI MYŚLENIA, Daniel Kahneman
Thinking, Fast and Slow
Wyd. Media Rodzina (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Media Rodzina
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Daniel Kahneman Profesor psychologii Uniwersytetu Princeton, laureat Nagrody Nobla (2002) z dziedziny nauk ekonomicznych za psychologiczne odkrycia, które podważyły model racjonalności ludzkich osądów i decyzji.
Jest jednym z najważniejszych myślicieli współcześności. Jego idee wywarły kolosalny wpływ m.in. na ekonomię, medycynę, politykę. Nigdy dotąd nie zgromadził w jednym miejscu owoców swoich wieloletnich badań i przemyśleń, zrobił to dopiero w Pułapkach myślenia.

(nw)

Linki:

:: Daniel Kahneman
:: Daniel Kahneman - wikipedia

:: Wydawnictwo Media Rodzina

Komentarze

Dodaj komentarz: