“Bestie”, Tadeusz M. Płużański

28.02.2013 
Kategoria: Płużański Tadeusz M., 3S Media, książka, autor

“BESTIE. Reporterskie śledztwo o ludziach, którzy w czasach PRL-u mordowali polskich patriotów za co nigdy nie zostali ukarani”, Tadeusz M. Płużański, Wyd. 3S Media :: Tadeusz M. Płużański, MBP w Oświęcimiu, 26 XI 2012 @YT.

Praca Tadeusza Płużańskiego jest gigantycznym kompendium wiedzy o terrorze komunistycznym w latach powojennych, o próbach oddania sądowej sprawiedliwości oprawcom po 1989 roku oraz o trudnej drodze prawdy o tamtych czasach do szerszej świadomości Polaków w III RP. Książka, nad którą wydawnictwo pracowało przez długie miesiące jest jedyną tak obszerną i jednocześnie przystępnie napisaną publikacją na polskim rynku!


Tadeusz M. Płużański, Klub Ronina, 19 XII 2011 @YT.


Tadeusz M. Płużański, Fundacja Republikańska, 29 III 2012 @YT.


Tadeusz M. Płużański, Łomianki @YT.


Stanisław Michalkiewicz - laudacja książki Bestie Tadeusza M. Płużańskiego - wyróżnienie Nagrody im. Józefa Mackiewicza, 11 XI 2012 @YT.

Stanisław Oleksiak, prezes ZG Światowego Związku Żołnierzy AK: “Wziąłem do ręki tekst Tadeusza. Przeczytałem spis treści, a później kilka rozdziałów. I wróciło. A wydawało się, że upływ czasu liczony na dziesięciolecia oczyścił pamięć. Nieprawda! Ożyły miejsca, osoby, wydarzenia. Wróciły skryte w zakątkach pamięci postacie - różne. Także takie, które powinny zostać w niej na stałe, zawsze. I one wróciły najbardziej wyraziste. Bo były wzorem, pokrzepieniem. I pamięć strażniczki na 10-tce, która dyskretnie podała mi nici i igłę, bo wiedziała, że są potrzebne. To pozwalało przetrwać. I podłość strażnika z “gulą na twarzy” w 2-gim pawilonie wronkowskiego więzienia, który pod pozorem “brudno tu” kazał kalifaktorowi lać wodę na próg mojej pojedynki i wrzucał w nią pościel. A najbardziej wzruszające to wspomnienia rzadkich “widzeń” z Matką. Prawie bez słów. Książa Tadeusza M. Płużańskiego, syna kolegi ze wspólnej celi mokotowskiego więzienia, nie tylko służy wspomnieniom. To jest udziałem już stosunkowo niewielkiego grona osób. Znaczeniem jej jest - jak sądzę - wprowadzenie do pamięci naszej, pamięci historycznej pokoleń, koniecznej prawdy o systemie, który ogromne, nieodwracalne szkody przyniósł naszej Ojczyźnie. O tym należy Pamiętać…”

BESTIE, Tadeusz M. Płużański
Wyd. 3S Media (2011)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. 3S Media
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Tadeusz M. Płużański - facebook
:: Tadeusz M. Płużański - wikipedia
:: Wydawnictwo 3S Media

Komentarze

Dodaj komentarz: