“Rycerze lasu”, Joanna Gajewska, Weronika Zaguła

1.03.2013 
Kategoria: Signum Temporis, Gajewska Joanna, Zaguła Weronika, książka, autor

“Rycerze lasu”, Joanna Gajewska, Weronika Zaguła, Wyd. Signum Temporis :: Joanna Gajewska, Weronika Zaguła @YT.

Dwóch bohaterów. Dwa opowiadanie. Dwie przygody. Jedna historia powojennej Polski. Rycerze lasu to pierwsza w Polsce książka o Żołnierza Wyklętych dla dzieci. Nie będzie tu smoków, księżniczek i czarów. Bohaterowie opowiadań – Franek i Bartek – zabiorą młodego czytelnika w podróż do prawdziwego świata. W tajemniczym lesie, dzieci zapomną na chwilę o komputerach i grach. Poczują zapach ogniska, usłyszą szum drzew, a na polanie zobaczą ich – leśnych partyzantów. Rycerze lasu to literacki debiut Joanny Gajewskiej i Weroniki Zaguły. Autorki, by przywrócić pamięć o zapomnianych bohaterach, zwracają się do najmłodszych. A swoją książkę dedykują kobietom, które z założeniem odświętnej sukienki czekały na koniec wojny… później do wyjścia z lasu.

RYCERZE LASU, Joanna Gajewska, Weronika Zaguła
Wyd. Signum Temporis (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Signum Temporis
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Joanna Gajewska - rodowita góralka, z krwi i kości. Zakochana w tańcu i motocyklach. Przepada za językami obcymi i chińskim kinem.

Weronika Zaguła - harcerka w stanie spoczynku. Uzależniona od wracania w Bieszczady, gotowani i mówienia. Dziennikarz Radia VOX FM.

(nw)

Linki:

:: Signum Temporis - Stowarzyszenie do Rzeczy

Komentarze

Dodaj komentarz: